Publicat 29 Ian 2021 | Reactualizat 26 Feb 2021 | Expiră 28 Feb 2021

Inginer proiectant sisteme APA / CANAL

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Constructii / Instalatii, Inginerie

Candidatul ideal

Conditii Obligatorii:
- Studii superioare de specialitate, Facultatea de Hidrotehnica, (ISPM sau Constructii Hidrotehnice).
- Cunostinte solide in operarea programelor necesare activitatii de proiectare (minim AutoCAD; URBANO - HYDRA+CANALIS; MS OFFICE; programe de intocmire a devizelor)
- Experienta in intocmirea de proiecte la faza de S.F., D.A.L.I., P.T., D.T.A.C.
​Experiența minim 2 ani proiectare sisteme de alimentare apa si canalizare

Conditii ce constituie un avantaj:
- Experiența in realizarea si urmărirea tuturor etapelor unui proiect de investitii
- Cunostiinte de limba Engleza (facultativ)
- Poate intocmi si urmarii un proiect pe tot parcursul etapelor de la SF la PIF
- Persoana flexibila si comunicativa, apta sa lucreze individual si in echipa
- Detinere permis categoria B si disponibilitate la deplasari/delegatii

Cerințe:
Capacitatea de a lucra in echipa
Capacitatea de a invata tehnologii noi si de a dobandi cunostinte noi, in domeniul de activitate
Capacitatea de a lucra pe proiecte cu respectarea termenelor impuse de acestea;
Capacitate de viziune de ansamblu a unui proiect, inclusiv implicațiile financiare ale acestuia;
Abilitați foarte bune de comunicare, abilitați foarte bune de lucru, atât individual, cat si in echipa;
Persoana motivata, loiala, bine organizata, atenta la detalii
Disponibilitatea de a calatori in interes de serviciu pentru acordarea asistentei tehnice la proiectare si culegere de date

Descrierea jobului

- Elaborarea documentatiei tehnice pentru toate fazele de proiectare, in domeniul sistemelor de alimentare cu apa si a sistemelor de canalizare, in conformitate cu legislatia, normativele si reglementarile in vigoare
- Participare la toate fazele de proiectare a unei investitii si asigurare de asistenta tehnica pe toata perioada executiei
- Asigurare servicii de proiectare specifice studiilor si proiectelor (sisteme de apa - canal; constructii; instalatii pentru constructii, tehnologii) ce cuprinde intocmirea planselor, a memoriilor, listelor de cantitati si caietelor de sarcini pentru toate fazele de proiectare si a documentatiilor pentru obtinerea avizelor si autorizatiilor.

Ce se oferă ?

  • Oportunitati de dezvoltare a carierei profesionale si a unui parteneriat de lungă durată in cadrul unui colectiv condus de un personal cu experienta in domeniul hidrotehnic.
  • Colaborarea cu o echipa tanara si dinamica.
  • Pachet financiar negociabil, functie de cunostiintele tehnice dovedite.
  • Program de lucru flexibil.

S.C. ECO AQUA DESIGN S.R.L. este o societate comercială care asigură servicii de proiectare şi consultanţă în principal din tot domeniul hidrotehnic (alimentari cu apa, canalizari, imbunatatiri funciare, gospodarirea apelor, microhidrocentrale), având ca scop asigurarea unor servicii de consultanţă şi proiectare la înalte standarde de calitate.
Proiectare:
Studii hidrologice şi hidrogeologice, Studii de inundabilitate, Studii geologice şi geotehnice, Captări de apă pentru diverse folosinţe, Sisteme edilitare de apă şi canal, in mediu urban şi localităţi rurale, Staţii de pompare alimentări cu apă şi canalizări, Staţii de tratare, Staţii de epurare, Amenajări hidrotehnice şi hidroenergetice, Reparaţii obiective hidrotehnice şi hidroenergetice, Hale industriale, Construcţii civile, Regularizări de râuri şi amenajări de torenţi, Protecţii de maluri, praguri deversoare, lucrări în albii, Diguri de protecţie, sisteme de irigatii, canale de irigaţii, Staţii de pompare folosinţe diverse, Expertize domeniile A1, A2, A7,A9, MMGA, Verificări proiecte A1, A2, A7,A9, B5, B7, B9
STUDII SI PROIECTARE
Domeniul de activitate al S.C. ECO AQUA DESIGN S.R.L. este în principal tot domeniul de studii şi proiectare legat de ape:
Alimentări cu apă şi canalizări, Lucrări de Gospodărirea Apelor, Lucrări de Îmbunătăţiri Funciare, Lucrări din domeniul Hidrotehnic şi Hidroenergetic, Construcţii civile şi industriale
Servicii de studii şi proiectare asigurate:
Studii topografice, Studii geotehnice, Studii hidrologice şi de inundabilitate, Studii hidrogeologice,
Studii de prefezabilitate, Studii de fezabilitate, Proiecte tehnice şi Caiete de Sarcini, Detalii de execuţie, Asistenţă tehnică pe durata execuţiei lucrărilor,
Documentaţii pentru obţinere de avize, Documentaţii pentru obţinere de autorizaţii de funcţionare

Inginer proiectant sisteme APA / CANAL  -  S.C. ECO AQUA DESIGN S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles