Inginer proiectant retele electrice

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii medii sau superioare in domeniul electric/electrotehnic( Liceului de constructii Carol I sau Liceul Energetic, Sibiu, calificarea Tehnician desenator in instalatii electrice; sau Facultatea de inginerie electrica)
  • Cunostinte de operare PC (Word, Excel, Power Point, etc.);
  • Cunostinte de retele electrice si citirea unei scheme electrice;
  • Cunostinte de desen tehnic in programe de proiectare de tip CAD - 3D;
  • Cunoasterea programului SOLID EDGE constituie avantaj;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare; capacitatea de a lucra in echipa;
  • Orientare spre calitate şi atentie la detalii;
  • Cunoasterea limbii engleze sau germane nivel mediu;

Descrierea jobului

  • Consultanta tehnica si suport in stabilirea ideii şi conceptului de proiectare;
  • Coordonarea generala a solutiilor de specialitate si mentinerea legaturii cu colaboratorii de specialitate ai firmei din Germania;
  • Intocmeste detalii de executie a lampilor industriale si a altor accesorii si echipamente electrice:
  • Răspunde de încadrarea în termene limită; stabilește soluții optime pentru executarea diferitelor tipuri de produse conform temei de proiectare;
  • Asistenta tehnica de specialitate si suport pe parcursul implementarii proiectelor: (verificare documente/documentatii tehnice, verificare si asistenta tehnica privind executia obiectivelor proiectate);
  • Actualizarea informatiilor si imbunatatirea continua a cunostintelor in domeniul proiectarii, cunoasterea legislatiei specifice .

Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv; tichete de masa; asigurare medicala
  • Mediu de lucru placut intr-o echipa tanara si dinamica;
  • Program de munca de luni pana vineri un singur schimb:
  • Oportunitati de dezvoltare a carierei:

Recrutam pentru clientul nostru, firma germana producatoare de lampi industriale si alte componente electrice, cu sediul in Talmaciu, jud. Sibiu.
Publicat 19 ian. 2022 Reactualizat 16 feb. 2022 Expiră 18 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos