Publicat 13 Ian 2021 | Reactualizat 12 Feb 2021 | Expiră 13 Feb 2021

INGINER PROIECTANT MOBILIER METALIC

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Cunostinte temeinice desen tehnic si tehnologii de fabricatie, componente si ansambluri mecanice
- Cunoasterea unui program de proiectare 3D (preferabil modul sheet metal): PTC Creo / Pro Engineer / SolidWorks / Inventor etc
- Cunostinte utilizare pachet MS Office
- Abilitati de gestionare, aplicare, intretinere si imbunatatire a documentatiei tehnice elaborate
Constituie avantaj:
- Cunostinte generale de programare a masinilor CNC (de stantare, indoire etc)
- Experienta in lucrul cu masinile cu CNC
- Experienta in lucrul cu structuri metalice, metode de asamblare, sudura;
- Cunoasterea limbii engleze

Descrierea jobului

- Proiectare mecanica pe calculator a ansamblurilor din table / structuri metalice (mobilier, structuri medii, carcase)
- Intocmirea documentatiei de productie pentru prototipuri si produse de serie: planuri debitare laser (dxf), planuri indoire si alte prelucrari mecanice
- Realizarea listelor de materiale si componente (BOM) pe baza documentatiei elaborate
- Intocmirea instructiunilor de montaj a reperelor si ansablurilor din table
- Realizarea programelor CNC pentru reperele de prelucrat pe masinile CNC (laser, abkant, masina de stantat, ghilotina etc)
- Alegerea sculelor de stantare / indoire / profilare, a matritelor corespunzatoare si regimurilor de lucru a masinilor CNC

Beneficii
- Salariu atractiv
- Training on the job
- Traininguri profesionale international
- Colectiv prietenos
- Posibilitatea dezvoltarii profesionale intr-o companie in expansiune

Maxigel este unul din principalii furnizori de echipamente alimentare si frigorifice din Romania. Compania noastra dispune de o infrastructura puternica, avand filiale si showroom-uri ce acopera intreg teritoriu Romaniei in Bucuresti, Ploiesti, Brasov, Cluj, Constanta, Iasi, Sibiu, Timisoara, Craiova, Oradea si Pitesti. Maxigel ofera in permanenta servicii de consultanta, proiectare, finantare, livrare prin intermediul propriilor masini de transport, service si mentenanta echipamentelor furnizate la nivel national. Societatea noastra isi desfasoara activitatea in conformitate cu cele mai inalte standarde europene prin implementarea sistemului de management integrat calitate-mediu ISO 9001 si ISO 14001, certificat international de Societatea Germana de Certificare a Sistemelor de Management DQS. Maxigel targheteaza segmentele premium si mediu ale pietei oferind echipamente ale celor mai importanti producatori din domeniu din Italia si Germania.

Expirat
INGINER PROIECTANT MOBILIER METALIC  -  MAXIGEL Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles