Inginer proiectant instalatii

IM DESIGN STUDIO - 1 poziție

Candidatul Ideal

Proaspăt absolvent al Universității de Construcții – specializarea în instalații.
Cunoștințe de bază în domeniul instalațiilor – sanitare, termice, HVAC, electrice, dispus să învețe și să se adapteze cu ușurință cerințelor și solicitărilor.
Capacitatea de a lucra într-un colectiv, spirit de echipă și abilități de gestionare a taskurilor.
Abilități de comunicare în limba engleză. Cunoașterea softurilor Ms Office, Excel, Autocad, este un criteriu obligatoriu de departajare.
Reprezintă un avantaj cunoașterea softul-ui Revit și deținerea unui permis de conducere categoria B.
Cunoștinte de utilizare a normativelor și legislației din domeniul instalațiilor în construcții;
Abilități de planificare și organizare, de comunicare și flexibilitate.
Persoana cu gândire analitică, atentă la detalii și orientată către performanță.
Întocmeste proiecte tehnice, detalii de executie, liste de cantități pentru instalații sanitare, termice, electrice;
Întelege și interpretează corect tema de proiectare;
Formulează întrebări pentru clarificarea cerințelor proiectului;
Preia cu claritate datele din teren;
Colaborează cu colegii din cadrul proiectului;

Descrierea jobului

Realizarea proiectelor de în toate fazele, coordonarea pe specialități și a documentelor aferente (avize și acorduri).
Colaborează împreună cu colegii la realizarea celor mai eficiente soluții din punct de vedere funcțional și tehnic.
Acordă în mod constant atenție detaliilor în scopul obținerii unor soluții adecvate contextului. Jobul implică proiecte atât la scară mare cât și mică, de la amenajări interioare, la construcții cu funcțiuni diverse ce pot varia de la clădiri publice, clădiri comerciale (retail), clădiri industriale și clădiri rezidențiale.
Asistă managerul de proiect, ajută la implementarea soluțiilor și gestionează sarcinile atribuite în timp util.

IM Design Studio este un birou de proiectare ce activează în piață încă din anul 2015.
Furnizăm soluții de proiectare pe toate specialitățile în colaborare cu alte firme, gestionând cu succes proiecte de mare amploare în diferite faze de proiectare. Proiectele noastre includ o gamă variată de funcțiuni, atât în țară (București, Timișoara, Alba-Iulia, Cluj-Napoca, Iași, Galați, Brașov) cât și în străinătate (UK și Norvegia).
Clienții provin atât din mediul privat cât și din rândul instituțiilor, fapt ce ne conferă un echilibru și o continuitate pe piață în contextul actual.
Publicat 29 sept. 2021 Reactualizat 25 oct. 2021 Expiră 29 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos