check_circle

Job verificat

|Publicat 06 Mar 2019 | Reactualizat 05 Apr 2019 | Expiră 06 Apr 2019

Inginer proiectant instalatii/ Inginerie civila

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii tehnice superioare (specializarea Constructii civile);
  • Cunostinte solide Autocad, Allplan, Revit;
  • Limba Engleza nivel operational – scris si vorbit (suplimentar Franceza constituie avantaj).
Competente cheie
  • Excelente abilitati de comunicare si relationare;
  • Spirit de observatie, initiativa, dinamism;
  • Capacitatea de a lucra in echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului

  • Elaboreaza planuri de ansamblu si de detaliu pentru lucrarile curente;
  • Produce documente grafice in 2D si 3D si alte documente de studii (planuri de sprijiniri, cofraj si armare, etc), plecand de la documentatia tehnica incredintata;
  • Elaboreaza listele de cantitati de lucrari in conformitate cu plansele desenate;
  • Elaboreaza note de calcul (dimensionari) corespunzator eforturilor din listingul aferent modelului de calcul si face verificarile necesare conform normelor de calcul ce guverneaza proiectul;
  • Elaboreaza memorii tehnice si programe de control a calitatii lucrarilor, programe de urmarire a comportarii in timp in exploatare pentru obiectivele proiectate;
  • Inregistreaza in lista de documente a proiectului, planurile si documentele produse, si asigura trasabilitatea acestora;

Expirat
Inginer proiectant instalatii/ Inginerie civila  -  VEOLIA WATER SOLUTIONS & TECHNOLOGIES ROMANIA