Inginer proiectant instalatii HVAC / Sanitare

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 800 - 1500 EUR
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice finalizate;
  • Cunostinte de Autocad, Magicad si Microsoft Office (Word, Excel, Outlook, Teams etc);
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Atentie la detalii, adaptabilitate;

Pot constitui un avantaj:
  • Cunostinte Revit;
  • Autorizatie proiectare a sistemelor si instalatiilor de ventilare pentru evacuarea fumului/ stingere incendiu;
  • Cunostinte de limbi straine - engleza - nivel mediu/avansat;
  • Carnet de conducere categoria B;

Descrierea jobului

  • Proiecteaza solutii complexe pentru sisteme de instalatii HVAC (termice, climatizare si ventilare) aferente cladirilor civile si industriale/ sisteme de instalatii sanitare si stingere incendiu;
  • Realizeaza si coordoneaza proiectele de instalatii HVAC la toate fazele de proiectare (concept, studii de fezabilitate, autorizatie de construire, proiect tehnic, detalii de executie si as built)/ sanitare la toate fazele de proiectare ;
  • Realizeaza solutia tehnica de proiectare impreuna cu managerul de proiect;
  • Realizeaza partile desenate si partile scrise ale proiectului (planuri, scheme, memoriu tehnic, caiet de sarcini, liste de cantitati);
  • Participarea la sedintele de coordonare pe perioada desfasurarii proiectului si la verificarea respectarii proiectului in santier;
  • Asistenta tehnica in santier (pentru proiectele la care se solicita);

INSTALTEK PROJECT este o companie specializata in proiectarea completa in domeniul instalatiilor pentru constructii (electrice/ detectie incendiu, termice/ climatizare/ ventilare, sanitare/ stingere incendiu) oferindu-va cele mai sustenabile solutii. Personalul companiei este format din specialisti cu o solida pregatire profesionala care sunt in permanenta la curent cu inovatiile din domeniul instalatiilor oferind solutii tehnice si economice care sa respecte solicitarile clientului. Compania INSTALTEK PROJECT are in prezent cadrul departamentului de proiectare ingineri cu experienta atat in sectorul constructiilor civile cat si industriale si este in continua dezvoltare. Dintre partenerii nostri amintim: Prime Kapital, NEPI Rockcastle, One United, Optim Project Management, One PM, GlobalWorth, Primavera Development, WorldClass, Savana, Cumulus Architecture, K-BOX Construction Design sau HB Design.

Publicat 10 nov. 2021 Reactualizat 8 dec. 2021 Expiră 10 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos