Inginer Proiectant Instalatii Electrice

ESAPRO RO SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Absolvent al unei universitati tehnice, specializarea Electrotehnica, Electromecanica, Energetica;
- Experienta in proiectare instalatii electrice industriale minim 2-5 ani;
- Detinerea autorizaţiei ANRE minim gradul IIIA ;
- Programe utilizate: Microsoft Office, Autocad 2D, Programe calcul instalatii electrice;
- Abilitati de comunicare, analiza si sinteza a informatiilor;
- Cunoasterea limbii engleze;

Descrierea jobului

- Elaborează oferte tehnice, împreună cu persoanele colaboratoare;
- Elaborează proiecte de instalatii electrice la toate fazele, pentru obiective ce intră în profilul societatii: pentru sisteme fotovoltaice, sisteme de forta, iluminat, legare la pământ etc, cu respectarea normelor şi legislaţiei aferente;
- Elaborează documentaţia pentru procurarea de echipamente electrice şi a materialelor necesare montării acestora (specificatii tehnice, foi de date, scheme monofilare, scheme de comanda, etc.);
- Analizează din punct de vedere tehnic ofertele primite de la furnizori;
- Elaboreaza breviare de calcul pentru dimensionarea sistemelor electrice;
- Elaborează antemasuratori şi stabileşte termenele de finalizare ale lucrării;
- Efectuează controlul pe şantier al execuţiei sistemelor proiectate şi întocmeşte referatele de prezentare la terminarea lucrărilor;
- Colaboreaza cu echipa de proiect si participa la discutii tehnice cu beneficiarul;
- Actualizează şi completează proiectul după terminarea lucrărilor pe şantier;
- Urmăreşte respectarea normelor, standardelor şi legislaţiei specifice sistemelor electroenergetice.

Esapro RO este o societate specializată în proiectarea, construcția și întreținerea sistemelor fotovoltaice, precum și a sistemelor de alarmă și supraveghere video instalate la sisteme fotovoltaice.
Publicat 5 mai 2022 Reactualizat 19 mai 2022 Expiră 4 iun. 2022