Inginer Proiectant Instalatii Electrice

ESAPRO RO SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Absolvent al unei universitati tehnice, specializarea Electrotehnica, Electromecanica, Energetica;
- Experienta in proiectare instalatii electrice industriale minim 2-5 ani;
- Detinerea autorizaţiei ANRE minim gradul IIIA ;
- Programe utilizate: Microsoft Office, Autocad 2D, Programe calcul instalatii electrice;
- Abilitati de comunicare, analiza si sinteza a informatiilor;
- Cunoasterea limbii engleze;

Descrierea jobului

- Elaborează oferte tehnice, împreună cu persoanele colaboratoare;
- Elaborează proiecte de instalatii electrice la toate fazele, pentru obiective ce intră în profilul societatii: pentru sisteme fotovoltaice, sisteme de forta, iluminat, legare la pământ etc, cu respectarea normelor şi legislaţiei aferente;
- Elaborează documentaţia pentru procurarea de echipamente electrice şi a materialelor necesare montării acestora (specificatii tehnice, foi de date, scheme monofilare, scheme de comanda, etc.);
- Analizează din punct de vedere tehnic ofertele primite de la furnizori;
- Elaboreaza breviare de calcul pentru dimensionarea sistemelor electrice;
- Elaborează antemasuratori şi stabileşte termenele de finalizare ale lucrării;
- Efectuează controlul pe şantier al execuţiei sistemelor proiectate şi întocmeşte referatele de prezentare la terminarea lucrărilor;
- Colaboreaza cu echipa de proiect si participa la discutii tehnice cu beneficiarul;
- Actualizează şi completează proiectul după terminarea lucrărilor pe şantier;
- Urmăreşte respectarea normelor, standardelor şi legislaţiei specifice sistemelor electroenergetice.

Esapro RO este o societate specializată în proiectarea, construcția și întreținerea sistemelor fotovoltaice, precum și a sistemelor de alarmă și supraveghere video instalate la sisteme fotovoltaice.
Publicat 22 nov. 2021 Reactualizat 20 dec. 2021 Expiră 22 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos