Publicat 31 Iul 2019 | Reactualizat 28 Aug 2019 | Expiră 31 Aug 2019

Inginer proiectant HVAC

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare de profil;
- Experienta de minim 3 ani in activitatea de proiectare instalatii HVAC;
- Cunostinte tehnice foarte bune: norme tehnice ISCIR, Normative proiectare instalatii HVAC;
- Reprezinta avantaj cunoasterea a cel putin unui echipament din urmatoarele: Chiller/Rooftop York, Trane, Climaventa, Lennox, Carrier, Ciat, Wiessmann, Buderus, Ferolli;
- Permis auto categoria B;
- Limba engleza nivel mediu;
- Abilitati de comunicare si prezentare;
- Atentie la detalii;
- Capacitatea de adaptare;
- Abilitati de relationare cu clientii;
- Capacitate de planificare, organizare, decizie.

Descrierea jobului

- Realizarea de oferte pentru instalatiile HVAC;
- Proiectarea solutiilor de HVAC (partea scrisa si partea desenata – Autocad);
- Generarea listei de puncte de date, generarea listelor de cantitati de lucrari, realizarea bugetului pentru implementarea sistemelor HVAC;
- Coordonarea proiectului din punct de vedere tehnic;
- Coordonarea echipei de proiect pe parte de sisteme HVAC;
- Managementul tehnic al furnizorilor si subcontractorilor.

UTI este un grup de firme cu 25 de ani de experienţă pe piața din România şi competenţe în multiple domenii: soluţii de securitate și pentru apărare, tehnologia informaţiei şi comunicaţii, instalaţii şi construcţii, soluţii de securitate pentru obiective private, soluții inteligente de transport și taxare, mentenanţă şi administrare.

UTI este integrator de sisteme recunoscut pe piața din România, în timp ce dezvoltarea internațională este unul dintre obiectivele de business ale companiei. În ultimii 5 ani, UTI a dezvoltat proiecte complexe în străinătate, care confirmă capabilitățile de integrator de soluții complexe.

Valorile companiei noastre - Încredere, Excelenţă, Responsabilitate, Integritate - sunt permanent confirmate în relaţiile cu partenerii, colaboratorii şi angajaţii noştri.

Expirat
Inginer proiectant HVAC  -  UTI GRUP

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles