Inginer proiectant electric

SC SERVELECT SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cum ne-ar plăcea să fii tu, în calitate de nou coleg al nostru:
- ai absolvit Universitatea Tehnică - Inginerie Electrică/ Electrotehnică / Energetică;
- ai experiență pe partea de proiectare instalații electrice medie și joasă tensiune (fazele SS, SF, PTE, DTAC);
- ai experiență în urmărirea proiectelor realizate;
- cunoști limba engleză la nivel avansat;
- deții permis de conducere categoria B (obligatoriu);
- ai cunoștințe bune de AutoCAD (Eplan va fi un avantaj);
- autorizațiile de electrician ANRE / project management - sunt și ele avantaje.

Descrierea jobului

Care vor fi principalele tale responsabilități la Servelect:

- vei realiza studii de soluție, studii de fezabilitate, proiect tehnic de execuție și detalii execuție, DTAC și DTOE pentru instalații electrice JT și MT;
- vei susține proiectele în comisii CTA pentru obținere avize;
- vei depune și vei obține autorizații de la diferite instituții în funcție de specificul proiectului;
- vei superviza proiecte;
- vei realiza activități ce țin de project management: faze determinante proiect, situații lucrări, devize, cartea tehnică a construcției etc.
- vei colabora și vei superviza terți (subcontractanți):

Postul presupune uneori delegații pentru stabilirea soluției și preluarea informațiilor din teren.

Misiunea Servelect este aceea de a oferi servicii si solutii de eficienta energetica pentru a sprijini industria si cladirile comerciale din Romania si, in mod indirect, familiile celor care lucreaza in cadrul acestora. Cum ajungem la eficienta energetica? Prin identificarea oportunitatilor durabile de reducere a costurilor energetice operationale, prin finantarea implementarii solutiilor necesare si recuperarea investitiei din economiile generate de catre proiecte.

Ne caracterizeaza pasiunea pentru ceea ce facem, sustinuta de competentele si rezultatele detinute;

Respectam dreptul fiecarui membru al organizatiei noastre la bunastare fizica, emotionala, mentala si spirituala;

Dovedim curaj in dezvoltare, prin asumarea performantei energetice la Beneficiari;

Oferim solutii durabile, prin implicarea cu responsabilitate in proiectele in care ne angajam.

Publicat 20 sept. 2021 Reactualizat 15 oct. 2021 Expiră 14 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos