Publicat 27 Ian 2019 | Reactualizat 26 Feb 2019 | Expiră 27 Feb 2019

Inginer proiectant / desenator

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Absolvent sau student al Facultății de Construcții
• Abilități foarte bune de operare cu programele de proiectare gen Autocad, Revit și/sau Autodesk Advance Concrete sau similare
• Limba engleză – nivel mediu/avansat
• Persoană comunicativă, organizată, atentă la detalii
• Persoană dornică să evolueze profesional

Cunoașterea tehnologiilor legate de BIM, IFC sau cunoașterea programelor Revit, Robot Structural Analysis constituie un avantaj.

Descrierea jobului

• Realizarea și actualizarea planurilor de proiectare ale structurilor din beton, zidărie, lemn sau metal
• Elaborarea în DWG a planurilor de detaliu având la bază calcule, schițe sau planuri existente
• Efectuarea modificărilor asupra planurilor inițiale
• Efectuarea de calcule de dimensionare pentru diferite elemente structurale

Candidatul trebuie să aibă cunoștințe minimale de alcătuire și reprezentare grafică a elementelor structurale, conform normelor de proiectare.

9 TUPLESYS este o companie care furnizează proiecte pentru structuri industriale, civile, agricole și culte pentru clienți din România sau din străinătate. Proiectele elaborate sau în curs de elaborare acoperă o gamă vastă de tipuri de structuri cu diferite grade de complexitate.

Expirat
Inginer proiectant / desenator  -  9 Tuplesys S.R.L.