Inginer Proiectant Constructii

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Absolvent sau student an terminal Master al Facultatii de Constructii Civile, Industriale si Agricole;
- Experienta in domeniul proiectarii sau fara experienta;
- Cunostinte inginerie structurala, statica si dinamica;
- Cunoasterea programelor de calcul ETABS, SAP, SCIA (alte programe reprezinta un avantaj);
- Cunoasterea programului de desen AUTOCAD (TEKLA si/sau Nemetschek Allplan reprezinta un avantaj);
- Cunoasterea normativelor de proiectare;
- Persoana organizata, responsabila si cu initiativa;
- Abilitati de comunicare, relationare si lucru in echipa;
- Abilitati de planificare si prioritizare a activitatilor;

Descrierea jobului

- Intocmirea documentatiei tehnice - Piese scrise si piese desenate pentru fazele proiectului (S.F., D.T.A.C., P.Th., D.E.);
- Proiectarea structurilor de rezistenta (structuri beton armat monolit, structuri metalice si structuri beton prefabricat);
- Calcul structural conform normelor in vigoare;
- Intocmirea listelor de cantitati;
- Asistenta tehnica la implementarea proiectelor - vizite lucru in santier;

- Companie cu o gama diversa de proiecte, Kaufland, LIDL, DN1 Value Centre, Galerii comerciale, Diverse structuri metalice, Diverse proiecte rezidentiale;
- Mediu de lucru tanar, profesionist si dinamic;
- Salariu atractiv si bonusuri la proiect in functie de realizari;
- Birou situat in zona centrala usor accesibil (Piata Victoriei);
Publicat 29 iun. 2021 Reactualizat 27 iul. 2021 Expiră 29 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos