Inginer proiectant construcții-fațade și structuri metalice

ABC HUMAN CAPITAL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 6000 - 8000 RON
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Absolvent al unei facultăți tehnice, Facultatea de Construcții fiind un avantaj
Cunostine solide de folosire a programului AUTOCAD
Capacitatea de a respectă termene
Bune abilități de comunicare și lucru în echipa
Absolvent studii superioare tehnice – obligatoriu bun cunoscător Desen Tehnic
Engleză – nivel mediu citit și scris
AUTOCAD 2D (3D reprezintă un avantaj), Catia, Athena
Experiență și rapiditate în lucrul cu AutoCAD
Minim 2 ani în departament tehnic/proiectare

TRĂSĂTURI

Bune abilități de comunicare și lucru în echipa, capacitatea de a respectă termene, dorința de avansare și de acumula cunoștințe

Descrierea jobului

Intocmirea proiectelor (faza PT/DE), prin realizarea pieselor desenate (planșelor) cu ajutorul unor programme CAD, în special AUTOCAD și a pieselor scrise (extrase de materiale, fișe tehnice, etc).
Studiază informațiile furnizate de arhitect/șeful de proiect/clientul final privind proiectul ce urmează a fi derulat.
Întocmește și urmărește documentația aferentă proiectelor în lucru, colaborând cu ceilalți membrii din departamentului de proiectare.
Întocmește planurile tehnologice de execuţie, montaj și graficele de execuţie.
Urmărește în execuţie proiectele și acordă asistenţă tehnică necesară finalizării proiecteor.
Aduce modificări proiectului în funcție de necesități.
Ideplineste și alte sarcini care cad în sfera să de activitate trasate de către Șeful Direct.
În funcție de specificul lucrării poate fi delegat că șef de proiect.
Poate fi delegat spre a reprezenta șeful de proiect în diverse situații

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri. Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse. Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting. Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual. www.abchumancapital.ro

Publicat 24 iun. 2021 Expiră 24 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos