Publicat 22 Mar 2019 | Reactualizat 21 Apr 2019 | Expiră 22 Apr 2019

Inginer proiectant Cai Ferate, Drumuri si Poduri

5 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Absolvent al Facultatii de Constructii- CFDP sau CCIA (cu conditia sa fie dispus sa lucreze in infrastructura).
  • Cunostinte foarte bune de utilizare a programului AUTOCAD, experienta in modelarea 3D a structurilor din beton armat si cunoasterea programului REVIT constituie un avantaj;
  • Preocupare pentru executarea lucrărilor la termen şi în condiţii de calitate;
  • Disponibilitatea de a lucra în echipă;
  • Cunoasterea foarte buna a limbii engleze este obligatorie, cunoasterea limbii germane constituie un avantaj.

Descrierea jobului

  • Sarcini interesante si variate, in cadrul unei firme cu renume in domeniu;
  • Pachet salarial atractiv;
  • Suntem o echipa tânără formată din absolvenți UTCB, UTCN;
  • Mediu potrivit pentru dezvoltarea unui tânăr inginer constructor;
  • Oportunitatea de a lucra in cadrul unor proiecte de mare amploare
Principalele responsabilitati:
  • Realizarea planurilor de rezistenta (cofraj si armare) pe baza planurilor de arhitectura si a schitelor de armare. Gestionarea desenelor realizate de alti desenatori;
  • Activitati de modelare 3D(REVIT) a structurilor din beton armat in vederea obtinerii planurilor de cofraj;
  • Prelucrarea ulterioara a planurilor in vederea exploatarii sub AutoCAD 2D;
  • Aduce in permanenta imbunatatiri la calitatea si la randamentul realizarii desenelor

VCE Vienna Consulting Engineers este un birou de inginerie in domeniul proiectarii de cai ferate drumuri si poduri cat si in domeniul proiectarii constructiilor civile, cu activitate internationala. Clientii nostri sunt obisnuiti cu cel mai inalt standard in ceea ce priveste calitatea, serviciile si punctualitatea.

Expirat
Inginer proiectant Cai Ferate, Drumuri si Poduri  -  VCE Vienna Consulting Engineers

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles