Publicat 24 Feb 2015 | Expiră 28 Mar 2015

Inginer proiectant Automatizari si Instrumentatie

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Inginer proiectant Automatizari si Instrumentatie cu EXPERIENTA IN PROIECTARE PETROL SI GAZE DE MINIM 1 AN, stapaneste bine programele de proiectare desene AutoCAD: AutoDesk Inventor, Bentley: PowerPID si stapanirea programelor de planificare PRIMAVERA si/sau Project Professional (Microsoft) reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Descrierea sarcinilor / atributiilor / activitatilor postului * Activitatea de proiectare este realizata cu Firme de Proiectare specializate
- Coordoneaza activitatile din cadrul proiectului / disciplina aferenta, supervizand direct echipele tehnice, consultantii si alti colaboratori implicati pe disciplina pe care o reprezinta;
- Interfata pe disciplina intre Beneficiar si Subcontractori ;
- Isi desfasoara activitatea conform planificarii ;
- Gestioneaza, urmareste, verifica si transmite catre Beneficiar documentele aferente disciplinei pe care o reprezinta;
- Raporteaza statusul, progresul documentelor gestionate la soclitare;
- Gestioneaza, urmareste relatiile interdisciplinare ;
Etapa a 2 a Implicarea in derularea unui proiect 3 luni :
- Verifica intern, coreleaza, aproba documentele intocmite de subcontractantii proiectului;
- Centralizeaza, verifica, coreleaza si lanseaza ordine de comanda conform note primite de la proiectanti;
- Centralizeaza, verifica, coreleaza si transmite beneficiarului raspunsul la observatii conform proceduri stabilite cu Beneficiarul / procedura interna;
- Urmareste documentele emise in vederea aprobarrii de catre beneficiar sii stabileste solutii pentru rezolvarea tuturor observatiilor ridicate de acestia in cel mai scurt timp;
- Asigura circulatia informatiei in cadrul proiectului si pentru alte departamente ale organizatiei ;
- Participa periodic la intalniri cu echipa de proiect si prezenta proiectul celorlalte departamente ;
- Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp echipa de management despre problemele aparute si pe care nu le poate rezolva la nivelul sau ;
- Arhiveaza corespunzator toata documentatia legata de proiect ;
- Face propuneri de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii obiectivelor propuse.
- Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.

Suntem liderul national in producerea de aparatura si echipamente destinate industriei gazeifere si petroliere.
Suntem compania moderna cu capital integral privat si cu o traditie de peste 85 ani in domeniul tratarii, reglarii si masurarii gazelor naturale.
Suntem furnizorul complet in proiecte de tip lucrare la cheie pentru industria gazelor naturale oferind proiectare, executie, instalare, punere in functiune si intretinere, toate orientate catre nevoile fiecarui client in parte.
Gasiti toate detaliile despre companie pe website: www.armaxgaz.ro.

Expirat
Inginer proiectant Automatizari si Instrumentatie  -  Armax Gaz SA