Publicat 20 Apr 2021 | Reactualizat 18 Mai 2021 | Expiră 20 Mai 2021

Inginer Programator CNC

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Auto / Echipamente, Inginerie, Productie, Proiectare civila / industriala, Specialisti / Tehnicieni

Candidatul ideal

Cautam pentru departamentul Frezare CNC un programator CNC CAD-CAM cu urmatoarele cerinte:
  • Experienta relevanta in programare CAD-CAM freza CNC (Inlcusiv 5 axe)
  • Cunostinte solide tehnologie si desen tehnic
  • Cunostite operare solide SolidWorks sau un software similar CAD-CAM
  • Persoana analitica
  • Atitudine pozitiva
  • Orientat spre rezultate si spre lucru in echipa
  • Self-starter

Descrierea jobului

  • Realizeaza programe CNC conform planificari cu software CAD-CAM (SolidWorks);
  • Intocmeste mapele de productie;
  • Inițiază modificări ale programelor pentru a îmbunătăți calitatea, eficiența, reducerea costurilor in departamrent;
  • Utilizeaza efficient tehnologiile din dotare (mașini, scule) și experienta/cunoștințele echipei;
  • Implementeaza solutii de crestere a eficientei - noi tipuri de scule, software, dispozitive;
  • Lucreza indeaproape cu departamentul Scule si cu furnizorii de scule aschietoare;
  • Instruieste operatorii legat de noi tehnologii, procese, scule folosite;
  • Intocmeste diverse rapoarte privind activitatea desfasurata
Beneficii:
  • pachet salarial motivant
  • bonusuri de performanta
  • abonament medical si sportiv
  • mediu de lucru placut

Emtech este partener si furnizor de piese prelucrate mecanic CNC de inalta tehnologie si subansamble pentru clienti industriali internationali de top care concep si produc utilaje profesionale si echipamente pentru industria alimentara, farmaceutica, litografica, electronica si aerospatiala.

Investim si ne preocupa in permanenta calitatea angajatilor, produselor, colaboratorilor, mediul inconjurator si conditiile de munca oferite.

Pentru mai multe detalii despre noi -> click aici!

Inginer Programator CNC  -  Emtech SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles