Inginer programare PLC Siemens

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerinte

• Studii superioare, specialitatea Automatica si Calculatoare sau Inginerie electrica;

• Experienta in intretinere electronica/automatizari si electric;

• Operare PC: MS Office, programe de baze de date, etc.

• Programare PLC Siemens, HMI, dezvoltare software aplicatii;

• Cunostinte teoretice si practice de automatizari, senzoristica, pneumatica, etc.

Descrierea jobului

Realizare programe PLC Siemens;
Integrare programe noi;
Depanarea si intretinerea softurilor programabile;
Punerea in functiune a echipamentelor automatizate;
Diagnoza PLC;
Respectarea cerintelor caietului de sarcini;
Elaborare scheme electrice;
Elaborare documentatie;
Deplasari pentru punere in functiune si testare a liniilor automatizate.
Dezvoltare aplicatii pentru instrumentatie, automatizari si SCADA.
Aplicații realizate în principal cu PLC-uri, HMI si SCADA cu echipamente și software Siemens.
Punere în funcțiune și Service.
Pаrticipare împreunа cu еchipa, lа proiеctаrеa instаlațiilor dе automаtizări în industrie.
Elaborarea pachetelor software (programare) pe sisteme de automatizări, în special automate programabile SIEMENS.
Configurarea arhitecturii de sistem pentru rețele de automatizare.
Alegerea componentelor de automatizare (calculatoare, licente, PLC-uri, module intrari/iesiri).
Configurarea rețelei de comunicătii industriale (ETHERNET, PROFIBUS).
Elaborarea de pachete software (programare, configurare) pentru sisteme de automatizări industriale.
Participarea la acțiunile de asistență tehnică pe parcursul desfășurării lucrărilor electrice în șantier.
Participarea la activitățile de teste și punere în funcțiune în șantier.
Elaborarea de manuale de operare (în conformitate cu programul software dezvoltat).
Elaborarea analizei funcționale (inclusiv Interlocking diagram); documentație conexare (liste de intrări/iesiri digitale/analogice, liste de semnale si alarme).
Elaborarea documentației tehnice aferente proiectului (desene de arhitectura sistem, liste de materiale).

Infiintata in anul 2012 de catre o echipa tanara, inovativa si pasionata de sectorul eficientizarii energetice, EXE GREEN HOLDING, membra a Comitetului National Roman de Iluminat, a evoluat rapid si a devenit una dintre companiile lider de piata in ceea ce priveste furnizarea de solutii de eficientizare energetica si iluminat de tip LED.

EXE Green Holding ofera solutii de eficientizare energetica pentru orice tip de activitate si pentru orice buzunar; principalele industrii care apeleaza la solutiile noastre sunt industria constructiilor (pentru spatii de birouri sau spatii rezidentiale), industria hoteliera (avand deja la activ cateva hoteluri importante in portofoliul de clienti) si industria retailului, marile lanturi de magazine incepand sa caute solutii de eficientizare energetica si iluminat de tip LED precum cele oferite de noi.

Mai mult, EXE Green Holding ofera tuturor clientilor sai studii privind eficientizarea energetica si proiecte luminotehnice personalizate, realizate prin software dedicat, astfel incat sa ne asiguram si sa va asiguram ca solutia de eficientizare energetica pe care v-o propunem este proiectata cu acuratete; in plus, prin cumpararea si utilizarea produselor oferite de noi, aveti o garantie deplina pe perioada primilor 3 ani de utilizare, indiferent de destinatia proiectului si costurile totale ale acestuia.

Publicat 24 iun. 2022 Reactualizat 22 iul. 2022 Expiră 24 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos