INGINER PRODUCTIE

VALROM INDUSTRIE - 3 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 5500 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Daca esti absolvent de studii superioare in domeniul tehnic si iti doresti o cariera in domeniul productiei de mase plastice, acest post este pentru tine!

Acest job ti se potriveste daca:
  • Esti absolvent de studii superioare cu profil: Mecanica, Electronica, Automatica
  • Ai o medie de absolvire a studiilor superioare peste 8.00
  • Ai simt practic, indemanare, dexteritate
  • Esti o persoana organizata, cu simt al responsabilitatii
  • Ai capacitate de analiza si prezentare a informatiei
  • Esti orientat spre inovatie

Descrierea jobului

Activitatea se desfasoara pe liniile de productie. Inginerul Productie are urmatoarele responsabilitati:
  • Primeste teme de proiectare sau dezvoltare tehnologii de fabricatie si este responsabil de managementul intregului proiect
  • Cunoaste foarte bine procesele, fluxurile de productie si echipamentele din fabrica
  • Participa impreuna cu specialistii tehnici la mentenanta echipamentelor in vederea maximizarii eficientei utilajelor si imbunatatirea indicatorilor ce privesc productivitatea sectiilor de fabricatie
  • Efectueaza analize privind stationarile de utilaje, identifica cauze si propune solutii de remediere
  • Identifica mecanisme prin care sa creasca performanta utilajelor si sa scada rebuturile
  • Raspunde de testarea si validarea proiectelelor pe parte de tehnologie de fabricatie pentru a asigura conformitatea rezultatelor cu cerintele proiectului
  • Propune optimizari de flux de productie, pe parte tehnica sau de conditii si mediu de munca astfel incat sa faciliteze atingerea indicatorilor specifici productiei
  • Documenteaza procesele de care raspunde

Valrom Industrie este unul din cei mai mari producatori si furnizori de tevi si fitinguri din material plastic din Europa de Sud-Est. Cu o experienta de peste 25 de ani in Romania, Valrom ofera solutii complete pentru retele de apa, gaz, canalizare exterioara si interioara, instalatii termice si sanitare.

Daca iti doresti sa lucrezi intr-un mediu de lucru dinamic si orientat pe rezultate - te asteptam in echipa noastra.
Este atat de simplu!

Poti afla mai multe despre noi pe www. valrom.ro

Publicat 5 mai 2022 Reactualizat 4 iun. 2022 Expiră 4 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos