Inginer Productie

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Calificări și niveluri de experiență:

Absolvent inginerie mecanica/TCM sau alta specializare inginereasca relevantă;
Cel puțin 2 ani experiență în mediul industrial,specific: construcții sudate din oțel și echipamente mecanice.
Abilitatea de a utiliza CAD-AutoCAD, Solid Works sau orice alt software CAD de proiectare relevant ;
Este responsabil pentru intocmirea , urmarirea si intretinerea proceselor de productie din companie;
Înțelegerea costurilor de proiectare și producție pentru a include deșeurile( pierderi), perioadele de nefuncționare, rebut și remaniere.
Cunostinte de limba engleza peste nível mediu

Candidatul ideal va avea:
  • Cunostinte solide in utilizarea Microsoft Office;
  • Determină independent abordarea și sarcinile atribuite;
  • Abilitatea de a lucra din proprie inițiativă și supraveghere, precum și ca parte a unei echipe;
  • O atitudine pozitivă;
  • Capacitatea de a respecta termenele stricte în timp util și eficient;
  • Capacitatea de a gestiona echipa pentru a atinge obiectivele;
  • Buna înțelegere a așteptărilor și a rezultatelor clienților, cu o conștientizare a impactului eșecului / costului de calitate slabă
  • Curios, dornic să învețe și să crească.
  • Abilități interpersonale puternice și abilitatea de a comunica cu diverse grupuri și indivizi;

Descrierea jobului

Veți fi responsabil:

• Identificarea nevoilor de fabricație pentru noi produse în curs de dezvoltare;
• Proiectare de sisteme și procese noi, precum si facilitarea metodelor pentru a asigura integrarea rentabilă a produselor noi sau pentru îmbunătățirea celor existente în operațiunile de fabricație;
• Se va asigura ca toate produsele vor corespunde conform specificatiilor tehnice si ca acestea sunt respectate si luate în considerare de la faza inițială a produsului până la obtinerea produsului final ;
• Ofera suport in organizarea sectiei de fabricatie;
• Generareaza documentația de producție, cum ar fi instrucțiunile de asamblare,tehnologii, proces SOP;
• Reduce variabilitatea în fabricație oferind metode de lucru standard și instrucțiuni de lucru;
• Va lua masuri pentru a asigura calitatea produselor și se va asigura ca procese respectă specificațiile cerute;
• Îmbunătățeste eficiența producției prin analizarea și planificarea fluxului de lucru, cerințelor de spațiu și dispunerea echipamentelor;
• Planifica și organizaeaza întreținerea/mentenanta utilajelor;
• Răspunde de eventualele defecțiuni si ofera suport tehnic in solutionare;
• Disponibil ocazional pentru calatorii în străinătate;
• Susținerea și conducerea activităților de îmbunătățire continuă. Abilitati foarte bune de rezolvare a problemelor. îmbunătățire a proceselor;
• Analizeaza problemele de producție și proces, oferind asistență tehnică și instruire;
• Ține pasul cu tendințele inginerești actuale și în curs de dezvoltare;
• Asigura controlul calității muncii prin analize adecvate;
• Susținerea și conducerea activităților de îmbunătățire a proceselor;
• Intocmeste rapoarte și prezintă rezultatele in cadrul întâlnirilor cu echipa/clientul ; Verifica si valideaza cerintele si specificatiile clientilor referitoare la produse
• Atingerea obiectivelor cu respectarea bugetului alocat;
• Efectuați studii comparative pentru a determina cele mai bune practici / design-uri și tendințele viitoare in dezvoltarea de produs;
• Urmareste si analizeaza indicatorii cheie de performanță (KPIs);
• Veti fi responsabil de formarea și dezvoltarea continuă al membrilor echipei dvs.

People Management

Conduce și / sau susține tehnicieni și ingineri stagiari
Pregăteste oamenii în cadrul propriului grup de lucru
Supravegherea subcontractanților;

Raporteaza

• Asigura legătura și comunica cu alte departamente, clienți, furnizori;
• Raporteaza direct Managerului de operatiuni pentru a asigura un flux de lucru lin, cu un randament maxim;

Compania noastră, care activează în acest sector din 1985, a început să funcționeze în România sub numele ARGES Concept din 2012. În calitate de companie europeană, ARGES Concept lucrează în domeniul gestionării apelor uzate. Conceptul ARGES, care continuă să se dezvolte prin utilizarea de noi tehnologii pentru creșterea semnificativă a eficienței gestionării apelor uzate, a ajuns la o poziție de lider prin utilizarea experienței sale și a capacităților inginerești din sectorul său.
Extinderea conceptului ARGES în București creează o oportunitate interesantă și provocatoare pentru un inginer de producție experimentat, entuziast și dinamic.

Publicat 3 dec. 2021 Expiră 2 ian. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos