Inginer Productie

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii superioare tehnice;
  • Cunostinte de desen tehnic;
  • Experienta in domeniul proceselor de productie (minim 2 ani);
  • Cunoştinţe de lb. engleză nivel operational in scris si oral;
  • Cunoştinte utilizare PC, Microsoft Office;
  • Viziune analitică, capacitate de sinteza, atenţie la detalii;
  • Bune abilităţi de rezolvare a problemelor;
  • Comunicare şi lucru în echipă;
  • Cunoştinţe de lb. franceză reprezintă un avantaj .

Descrierea jobului

Responsabilitati :
  • Imbunatatirea productivitatii (calitate, cantitate, cost, timp) in linia de asamblare prin studierea si optimizarea metodelor si proceselor de fabricatie ;
  • Oferirea de suport tehnic pentru productie
  • Asigurarea aplicarii cerintelor de productivitate in colaborare cu departamentul de calitate si productie
  • Preocuparea permanenta pentru imbunatatirea continua a metodelor de fabricatie pentru optimizarea produsului (cost, calitate, timpi de executie)
  • Supraveghere tehnologica (actualizarea cunoștințelor și a investițiilor)
  • Actualizarea indicatorilor de progres zilnic si saptamanal
  • Suport in urmarirea permanenta a optimizarii productivitatii, instaurarea unei dinamici pozitive si de progres in cadrul liniei de productie (imbunatatirea continua : flux de productie, posturi de lucru, proceduri);
  • Organizarea fluxurilor si a activitatilor impreuna cu liderii de echipa;
  • Colaborarea activa privind pregatirea pentru implementarea imbunatatirilor și pentru respectarea obiectivelor in termenele date;
  • Mentine o colaborare stransa cu echipa, cu responsabilul de control al calității și cu consilierii in domeniul controlului calitatii (respectarea normelor si standardelor de calitate);
  • Raportare si relationare cu inginerii de achizitii din grupul Sonaca;
  • Respectarea regulilor de igiena si de securitate .

Sonaca Aerospace Transilvania este o subsidiara a companiei belgiene globale Sonaca, prezenta in Romania din anul 2016 si activeaza in productia si asamblarea componentelor pentru aripile aeronavelor, si mai recent, in asamblarea structurii unui avion de mici dimensiuni, S200 marca Sonaca

Publicat 28 iun. 2021 Reactualizat 28 iul. 2021 Expiră 28 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos