check_circle

Job verificat

|Publicat 26 Feb 2019 | Expiră 29 Mar 2019

Inginer productie

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare, licentiat in domeniile: electronica, electromecanica, electronica industriala si automatizari sau similar ;
Minim 1 an experienta ca tehnolog procese, tehnolog atelier/sectie - industriile electronica, electrotehnica;
Cunostinte privind componentele electronice;
Cunostinte procese de lipire in val si SMD;
Cunostinte privind masurarile electrice;
Cunoasterea unui instrument de proiectare PCB;
Experienta in proiectare tehnologii, fluxuri tehnologice in procese de asamblare si in implementarea cu succes de proiecte de imbunatatire;
Cunostinte PC: MsOffice, SAP
Limba engleza – nivel avansat; limba germana - reprezinta avantaj
Simt tehnic, riguros, analitic, orientat spre detalii.
Persoana inovativa, tenace, orientata spre rezultat; capacitate decizionala.
Disponibilitate pentru deplasari in strainatate (Germania, Elvetia, Cehia, Republica Moldova)

Descrierea jobului

Stabileste continutul proceselor tehnologice din sfera de activitate ( Sectia Placi Electronice )
Elaboreaza instructiuni de lucru pentru procese tehnologice si operatii complexe
Urmareste aplicarea si executia corecta a operatiilor tehnologice
Analizeaza si propune solutii tehnologice de reducere a costurilor de fabricatie
Intocmeste studii de organizare a locurilor de munca si optimizare a fluxului de fabricatie
Revizuieste documentatia tehnologica si o pune permanent in acord cu prevederile standardelor aplicabile
Coordoneaza, impreuna cu Productia, pregatirea demararii produselor noi, realizarea seriilor zero, avizeaza intrarea in productia de serie, completeaza, semneaza liberul de serie
Participa la analiza reclamatiilor impreuna cu sectia de productie si departamentul de calitate.
Propune avize de modificare pentru imbunatarirea calitatii, fabricatiei produselor.

Beneficii:
Pachet relocare
Instruire Lean Manufacturing
Cursuri interne de limba germana

Steinel este principalul producator european de senzori PIR si HF, lampi cu senzori, generatoare de aer cald si aparate de lipit.

Expirat
Inginer productie  -  S.C. STEINEL ELECTRONIC S.R.L.