Inginer productie - Valcea

Sapte Spice - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate (industrie alimentara)
- Experienta pe un post similar constituie un avantaj
- Cunostinte operare PC: MS-Office
- Cunostinte tehnologice, cunoasterea legislatiei in vigoare
- Capacitate de organizare si planificare
- Abilitati excelente de comunicare, lucru in echipa, gestionarea resurselor si coordonarea
echipelor
- Orientare catre rezultate, crestere si dezvoltare

Descrierea jobului

- Coordonarea si organizarea procesului de productie in conformitate cu obiectivele, programul si standardele de calitate ale organizatiei
- Organizarea si monitorizarea activitatii operatorilor din productie
- Monitorizarea activitatatii de receptie a materiilor prime, a produselor finite si a subproduselor rezultate din macinis
- Responsabil de calitatea produselor fabricate.
- Urmarirea incadrarii in consumurile specifice pe durata schimbului
- Coordonarea activitatatii de igienizare conform procedurilor specific
- Stabileste necesarul zilnic de materii prime, materiale si urmareste aprovizionarea sectiei cu acestea

Beneficii:
- Un loc de munca sigur intr-o companie de succes
- Lucrul intr-o echipa de profesionisti
- Contract de munca pe perioada nedeterminata
- Salariu motivant; tichete de masa, prime sarbatori, transport decontat integral
- Recunoastere a performantei prin bonusuri lunare
- Concediu de odihna (min 21 zile - max 25 zile) in functie de vechimea totala in munca
- Ajutoare financiare acordate pentru evenimente deosebite
- Posibilitatatea de suplimentare a venitului prin accesarea de proiecte interne

Înfiinţat în anul 2007 prin desprinderea diviziei de morărit din cadrul grupului Vel Pitar, Șapte Spice este liderul pieţei de morărit din România. În ultimii ani compania a cunoscut o evoluţie impresionantă, astfel că în prezent deţine 12% din totalul pieţei de morărit din România.

Șapte Spice operează 4 mori în: Rm. Vâlcea, Braşov, Iaşi și Tg. Jiu, cele de la Rm. Vâlcea și Brașov fiind cele mai moderne mori din ţară, dotate cu tehnologie de ultimă generaţie.

Cu angajaţii de elită, pregătiţi la nivel european şi un sistem eficient de producţie şi distribuţie, Șapte Spice oferă clienţilor săi un raport excelent calitate - preţ, produsele remarcându-se prin calitatea superioară şi proprietăţile nutritive deosebite.

Șapte Spice investeşte constant în tehnologie, inovaţie şi servicii, astfel că în prezent este singurul producător român care garantează calitatea făinii integrale, obţinute prin macinarea în proporţie de 100% a bobului de grâu. De asemenea, Șapte Spice a fost primul producător care a introdus în România corecţia enzimatică totală a făinurilor şi eliminarea aditivilor chimici.

Publicat 19 nov. 2021 Reactualizat 17 dec. 2021 Expiră 19 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos