Inginer productie - Sibiu

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerinte pentru studii si experienta:

Educatie: Studii superioare tehnice finalizate;

Experienta: Minim 3-5 ani in functia de inginer productie (domeniul automotive reprezinta avantaj).

Cunostinte necesare:
-Lean manufacturing;
-Cunostinte de Managementul proiectelor;
-Cunostinte legislative de SSM, PSI aplicabile in productie;
-Cunostinte de Managementul productiei;
-Cunostinte de Managementul calitatii, inclusiv IATFreprezinta avantaj).

Profilul candidatului ideal:
-Competente lingvistice: intermediar-avansat engleza (B2/C1);
-Abilitati digitale: Microsoft Word, Excel, Power Point, Outlook, SAP;
-Permis de conducere: categoria B.

Abilitati de comunicare si interpersonale:
- Capacitatea de a coordona, planifica, organiza și conduce;
- Gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sintetizare;
- Initiativa si operationalitate in propunerea si luarea deciziilor;
- Viziune de ansamblu, atentie la detalii;
- Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii .

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:

-Supravegheaza si coordoneaza activitatea desfasurata de angajatii din subordine (aprox 10 persoane);
-Receptioneaza comenzile interne de executie, le analizeaza, valideaza planificarea de productie si se asigura de executia lor la timp;
-Asigura executia comenzii conform principiului QDC (quality, delivery, cost);
-Asigura evidenta consumurilor de materiale din cadrul sectiei de productie;
-Formuleaza comenzi pentru necesarul de materii prime si auxiliare in scopul mentinerii stocului minim obligatoriu de materii prime, materiale si SDV-uri;
-Tine sub control evidenta comenzilor aflate pe flux si/sau livrate;
-Corecteaza anomaliile de proces cu impact in eficienta procesului/calitatea produselor;
-Implementeaza tehnici pentru imbunatatirea fluxului de materiale, fluxului de productie si metodelor de lucru.

Recrutam pentru clientul nostru, o companie de productie din Sibiu, parte a unui grup multinational, un inginer de productie senior cu intentia si abilitatile necesare de promovare pe un post de manager.
Publicat 31 ian. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos