INGINER PRODUCTIE si DIRECTOR PRODUCTIE

CONFIDENTIAL
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Director Productie:
- studii superioare tehnice/studii postuniversitare in domeniul managementului productiei, MBA;
- experienta in domeniu: minim 3 ani in domeniul productiei;
- cunostinte solide de limba engleza; limba italiana/germana - reprezeinta un plus;
- operare PC: Word, Excel, programe de baze de date;
- abilitati de negociere, diplomatie, toleranta;
- gandire si capacitate de analiza si sinteza;
- putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
- usurinta in comunicare;
- rezistenta la stres;
- preocupare pentru ridicarea nivelului profesional individual.

Inginer productie:
- studii superioare de profil (avantaj Politehnica);
- bune cunostinte de limba engleza, germana este un plus;
- experienta intr-o companie de productie de minim 2 ani;
- cunostinte PC: MS Office;
- experienta LEAN MANUFACTURING– constituie avantaj;
- capacitate de lucru in echipa;
- abilitati comunicare, flexibilitate, dinamism, rapiditate in adaptare la cerintele companiei;
- persoana dinamica, independenta, cu spirit de initiativa.

Descrierea jobului

- coordonarea si asigurarea intregului proces de productie in vederea realizarii productiei planificate;
- planifica activitatea de productie in sectiile de fabricatie in functie de planul de productie stabilit;
- elaboreaza si supune spre aprobare politicile firmei in ceea ce priveste productia;
- organizeaza si controleaza activitatile de mentinere si dezvoltare a capacitatilor de productie;
- organizeaza si coordoneaza introducerea in fabricatie a produselor noi si raspunde de asigurarea parametrilor prevazuti in documentatie;
- aproba instructiunile tehnologice pentru fiecare faza de productie, atat la implementarea, cat si la modificarea lor, si asigura adaptarea corespunzatoare a tehnologiei la variatiile si specificul materiei prime utilizate;
- organizeaza si conduce sedintele pentru armonizarea obiectivelor pe termen scurt si sincronizarea activitatilor in vederea realizarii in conditii optime a obiectivelor de productie;
- coordoneaza realizarea si punerea in functiune la termen a noilor capacitati de productie;
- alte responsabilitati specifice postului.

-optimizarea locului si procesului de munca in acord cu timpii rezultati;
-realizarea constanta a analizei procesului muncii;
-implementarea modificarilor tehnice;
-pastrarea standardelor de timp la zi;
-urmareste fabricarea produselor prototip si preserie;
-defineste documentele de la post;
-analizeaza si elimina defecte de calitate detectate in companie sau la client;
-stabileste normele de timp prin cronometrare si intocmeste documentatia tehnica necesara;
-stabileste fazele de productie, ale timpilor si intocmeste fluxul tehnologic;
-organizeaza productia in functie de timpi, stabileste fisele de balansare prin descrierea operatiilor;
-dezvolta si pregateste documentele necesare fluxului de productie;
-calculeaza zilnic eficienta sectiilor de productie si identifica problemele aparute in timpul procesului de productie in functie de timpii de productie;
-analizeaza, propune si pune in lucru procesele de fabricatie pentru optimizarea fluxului de productie;
-defineste metodele si procesele de fabricatie;
-participa la elaborarea si validarea de prototipuri;
-studiaza procesul, timpii si instrumentele de lucru ale noilor produse;
-amenajeaza locurile de munca (ergonomie, securitate).

Beneficii:
-salariu atractiv;
-abonament medical privat;
-tichete de masa/cadou;
-decont de transport.

Descrierea companiei

Firma de productie.

Publicat 28 iun. 2021 Expiră 28 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos