Inginer Productie/ Sef sectie

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

- studii superioare de profil (avantaj Politehnica);
- bune cunostinte de limba engleza, germana este un plus;
- experienta intr-o companie de productie de minim 2 ani;
- cunostinte PC: MS Office;
- experienta LEAN MANUFACTURING– constituie avantaj;
- capacitate de lucru in echipa;
- abilitati comunicare, flexibilitate, dinamism, rapiditate in adaptare la cerintele companiei;
- persoana dinamica, independenta, cu spirit de initiativa.

Descrierea jobului

-optimizarea locului si procesului de munca in acord cu timpii rezultati;
-realizarea constanta a analizei procesului muncii;
-implementarea modificarilor tehnice;
-pastrarea standardelor de timp la zi;
-urmareste fabricarea produselor prototip si preserie;
-defineste documentele de la post;
-analizeaza si elimina defecte de calitate detectate in companie sau la client;
-stabileste normele de timp prin cronometrare si intocmeste documentatia tehnica necesara;
-stabileste fazele de productie, ale timpilor si intocmeste fluxul tehnologic;
-organizeaza productia in functie de timpi, stabileste fisele de balansare prin descrierea operatiilor;
-dezvolta si pregateste documentele necesare fluxului de productie;
-calculeaza zilnic eficienta sectiilor de productie si identifica problemele aparute in timpul procesului de productie in functie de timpii de productie;
-analizeaza, propune si pune in lucru procesele de fabricatie pentru optimizarea fluxului de productie;
-defineste metodele si procesele de fabricatie;
-participa la elaborarea si validarea de prototipuri;
-studiaza procesul, timpii si instrumentele de lucru ale noilor produse;
-amenajeaza locurile de munca (ergonomie, securitate).

Beneficii:
-salariu atractiv;
-abonament medical privat;
-tichete de masa/cadou;
-decont de transport.

Punct de lucru: Sos de Centura ( intre Bragadiru si Domnesti).

Firma de productie echipamente sportive ce ne-am inceput activitatea in anul 2008, sub egida Grupului Sunino Spa, lider european in prelucrarea maselor plastice. In prezent, ne-am extins activitatea, ajungand la peste 900 de angajati in cele trei puncte de lucru, din Militari, Clinceni, Satu Mare.

Publicat 24 sept. 2021 Expiră 24 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos