Inginer productie / Sef Punct de lucru

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice finalizate
  • Experienta si competenta in activitatea de constructii industriale, confectii metalice, civile si instalatii
  • Exeprienta in management de proiect
  • Bune abilitati de comunicare, planificare si organizare
  • Capabil sa gestioneze relația cu proiectanții, subcontractorii și beneficiarii.
  • Atent la detalii
  • Cunostiinte operare PC – MS Office, AUTOCAD, MS Project
  • Capacitate de analiza, sinteza si interpretare
  • Carnet de conducere: cat.B
  • Disponibil la Deplasari, in functie de locatia santierului

Descrierea jobului

  • Organizează, planifică și coordonează activitățile și resursele din șantier;
  • Imparte eficient personalul din santier (repartizare pe lucrari, pontaje) si utilaje;
  • Urmareste realizarea proiectelor conform cerintelor clientului si conditiilor contractuale asumate;
  • Identificarea si optimizarea solutiilor tehnice;
  • Urmareste respectarea graficului si a tehnologiei de executie specifice lucrarii; Intocmeste graficele de executie detaliate pe zile si isi asuma respectarea lor;
  • Colaboreaza cu proiectantii de profil, cu dirigintii de santier, urmareste si verifica implemnetarea lor; indentifica neconcordantele din proiect.
  • Intocmeste necesarul de aprovizionare detaliat si explicit din punct de vedere tehnic;
  • Urmareste consumurile de materiale, manopera;

Companie cu capital privat, fondata in anul 2002, cu sediul in Buzau, si cu puncte de lucru in Stalpu, jud. Buzau (baza de productie), dar si in Slobozia, jud. Ialomita, specializata în realizarea de lucrări complexe de mare anvergura in industria metalurgina, alimentara, etc. Activitatea companiei este fabricarea de structuri si confectii metalice, fabricarea de utilaje, mentenanta pe liniile de productie, tresee tehnologice, lucrari civile, etc.
Astazi Grup Construct inseamna un efectiv valoros de peste 100 de oameni, cu o experienta de 20 de ani in domeniu, si cu un portofoliu de peste 200 de proiecte si clienti multumiti.
Publicat 6 mai 2022 Reactualizat 27 mai 2022 Expiră 5 iun. 2022