Publicat 05 Apr 2018 | Reactualizat 26 Apr 2018 | Expiră 05 Mai 2018

Inginer procese Supply Chain@Renault

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba franceza, engleza
  • Peste 2 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Grup Renault Romania cauta o persoana dedicata in rolul de "Inginer procese" pentru a se alatura echipei de Supply Chain din cadrul Renault Servicii Romania, avand misiunea de a gestiona procesele logistice pentru standardizarea la nivel de Supply Chain si de a asista meseriile operaţionale pentru asigurarea continuitatii activitatilor..

Pentru a avea succes in acest rol, este necesar sa fii absolvent al unei institutii de invatamant superior, cu specializare in domeniul economic sau inginerie.
O experienta de min. 2-3 ani in Logistica/Programare ateliere fabricatie va fi cu siguranta un avantaj, alaturi de cunostintele specifice de conceptie procese.

De asemenea, stim ca ai:)
Competente lingvistice: engleza -nivel mediu/avansat, franceza -nivel mediu/avansat
Competente bune MS Office (Excel, Power Point, Word)
Disponibilitate pentru misiuni, urmarind perimetrul de responsabilitate definit

Aptitudinile personale care te vor ajuta sa te integrezi intr-un mediu multicultural si in echipe globale:
Analiza si sinteza
Autonomie
Lucru in echipa
Organizare si planificare a activitatilor
Flexibilitate
Capacitate de lucru in transvers
Initiativa
Creativitate in cercetarea de noi solutii
Focusare pe rezultate

Descrierea jobului

Alaturi de echipa de Supply Chain, vei avea ocazia sa:

  • gestionezi procesele logistice pentru standardizarea la nivel de Supply Chain
  • evaluezi procesele pentru identificarea pistelor de ameliorare
  • controlezi planurile de actiune pentru aducerea la nivelul cerut de standarde
  • redactezi specificatiile functionale si sa validezi evolutiile aplicatiilor informatice, in limita responsabilitatii, pentru a alinia Sistemele Informationale si procesele meserie operationale
  • formezi utilizatorii asigurand cresterea in competenta a meseriilor

Rolul tau va implica si activitati ad hoc, in care iti vei pune in evidenta aptitudinile de comunicare, improvizatie si adaptare la diferite situatii, oameni, provocari, intr-un mediu multicultural, orientat spre digitalizare.

Vrei sa faci si tu parte dintr-o echipa de succes, in care iti poti aduce ideile, energiile, creativitatea pentru a gasi impreuna cele mai indraznete solutii si pentru a gestiona proiecte la scara globala ?

Atunci te asteptam in marea echipa Renault.

Descrierea companiei

La noi vei gasi:

Un mediu de lucru prietenos, dinamic si bazat pe performanţă
Flexibilitate, in programul de lucru si in activitati
Posibilitati de dezvoltare profesională si planificare a carierei
Asigurare privata de sanatate
Timp pentru participari la evenimente corporate si cele specifice industriei
Un program de beneficii si compensaţii atragator si competitiv
Expunere la proiecte internationale
Grup Renault România, cu cei peste 16.500 de angajaţi, este a doua entitate a Grupului Renault in ceea ce priveste efectivele si compania cu cea mai variata gama de meserii din industria auto romaneasca.

Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricatie, logistica, vanzare, post vanzare, finantare si resurse umane. Fiecare meserie este diferitaă si unica in felul ei, insa fiecare membru al echipei Renault impartaseste aceeasi pasiune, si anume pasiunea pentru masini si provocarile pe care aceasta le oferă.
Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehicului viitorului:)

Transforma-ti pasiunea in cariera!

Inginer procese Supply Chain@Renault  -  Grup Renault Romania