Inginer proces

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare (Electrotehnică, Mecanică sau Automatizări).
  • experienta între 4-6 ani experiență relevantă pe o poziție în aria de inginerie.
  • Cunoştinţe operare PC – Ms Office;
  • Experiență în producția de PCB.
  • Cunoașterea SAP
  • Cunoştinţe limba engleză - nivel avansat;
  • Cunoştinţe bune în domeniul tehnic; cunostinte electronice
  • Bune abilități de comunicare
  • Bune abilităţi de lucru în echipă;
  • Adaptabilitate la mediile de lucru multiculturale dobândită fie prin experiența generală, fie prin cea specifică în inginerie capacitate bună de organizare.

Descrierea jobului

- Reprezintă interfața cu clientul companiei pentru toate activitățile tehnice legate de produs;
- Responsabil cu comunicarea, organizarea și urmărirea procesului de calificare pentru fiecare produs / material nou, cu clientui și părțile CLS implicate;
- Creează și menține BOM-uri în sistemul din shopfloor;
- Responsabil de planificarea și controlul modificărilor produselor în corelație cu modificările tehnice de la client;
- Contribuie la crearea instrucțiunilor de lucru cu alte funcții/părți implicate;
- Menține contactul direct cu clientul pentru toate modificările tehnice care afectează produsul sau procesele produsului;
- Se implică în activitățile de îmbunătățire continuă;
- Creează și menține diagrame de rutare pentru produse ca parte a planului de control al produsului.
- Creează alocarea componentelor pentru fiecare BOM și o furnizează echipei de planificare și logistică;
- Oferă sprijin echipei de producție, iar în acest scop va fi punctul principal de contact pentru toate problemele care apar legate de produs în timpul fabricației;
- Analizează continuu posibilitățile de creștere a eficienței producției și planifică activitățile pentru problemele zilnice;
- Responsabil de actualizarea continuă a bazelor de date folosite în companie;

Celestica enables the world's best brands. Through our unrivalled customer-centric approach, we partner with leading companies in aerospace and defense, communications, enterprise, healthtech, industrial, capital equipment, and smart energy to deliver solutions for their most complex challenges. Our people are our competitive advantage. We have thousands of degreed engineers, a highly skilled manufacturing team and a creative and energetic services group. Celestica is a place to enjoy your work life and grow as a are always happy to hear from passionate individuals who want to be empowered to make a difference. UNLOCK YOUR POTENTIAL!

Publicat 28 apr. 2022 Expiră 28 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos