Publicat 18 Apr 2019 | Reactualizat 23 Mai 2019 | Expiră 28 Mai 2019

Inginer proces

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Adecco Permanent Placement recruteaza pentu clientul sau, companie germana specializata in fabricarea de roti dintate si prototipuri pentru industria automotive/ aeronautica, un Inginer proces.
Locatie: Sebes.

Cerintele postului

  • Studii superioare tehnice în domeniul TCM;
  • Minim 2 ani experiență în domeniu (prelucrări prin așchiere, procese mecanice);
  • Cunoștințe tehnice/ desen tehnic și tehnologii de fabricație;
  • Cunoștințe de operare pe calculator (Word, Excel, Outlook) și de proiectare (Autocad/ Solid Works);
  • Abilități de comunicare, capacitate de a lucra în echipă, capacitate de planificare și organizare a resurselor, capacitate de luare a deciziilor;

Descrierea jobului

Responsabilitățile postului

  • Realizează planul de operații pentru mașinile CNC;
  • Urmărește și controlează planul de producție;
  • Urmărește comenzile pe fluxul tehnologic;
  • Verifică stadiul de realizare al comenzilor în conformitate cu termenele de livrare;
  • Centralizează sesizările și reclamațiile de la clienți și transmite aceste informații departamentului Calitate;
  • Întocmește documentația tehnică a produselor ce urmează a fi executate;
  • Întocmește rapoarte de producție;
  • Asigură respectarea şi optimizarea procesului de producţie;

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.

Pentru mai multe joburi ne puteți vizita website-ul www.adecco.ro unde vă puteți înregistra CV-ul în baza de date Adecco sau puteți descărca aplicația Adecco Jobs valabilă în AppStore și GooglePlay.

Adecco se angajeaza sa va protejeze si sa va respecte dreptul la intimitate si la protectia datelor dvs. cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de catre Adecco puteti gasi pe www.adecco.ro.

Expirat
Inginer proces  -  Adecco Resurse Umane Sibiu

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles