Inginer Proces Roboti Industriali

SC JOYSONQUIN AUTOMOTIVE SYSTEMS ROMANIA SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii superioare tehnice;
  • Minim 5 ani de specialitate pe un post similar;
  • Cunostinte profesionale de hidraulica, preumatica, electropneumatica, bazele programarii masinilor de injectare KM si programarea robotilor industriali Kuka, cunostinte PLM/SPC si a proceselor de preformare, lacuire si injectare PMMA, interpretare scheme logice, legaturi electrice si constructie grippere;
  • Competente generale de operare MS Office si Outlook;
  • Cunostinte de limba engleza;
  • Time management (organizare, planificare, rezolvare de probleme);
  • Abilitati de comunicare si de prezentare;
  • Persoana analitica, cu gandire de ansamblu orientata pe proces.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Participa la conceptul dispozitivelor de prindere si vine cu idei de imbunatatire.
  • Stabileste parametrii de lucru la roboti si urmareste folosirea programelor intocmite, ii informeaza pe cei implicati si aduce îmbunatatiri;
  • Se ingrijeşte de optimizarea continua a programelor (reducerea timpilor, reducerea costurilor);
  • Urmareste buna desfasurare a productiei legata de roboti si asigura buna funcţionare a acestora;
  • Colaboreaza cu furnizorii interni si externi si le urmăreşte acestora rezultatul activitatii;
  • Participa prin activitati specifice la buna desfasurare a activitatii productive in cadrul atelierelor implicate.

JOYSONQUIN Automotive Systems Romania produce volane şi elemente ornamentale pentru bord, uşi şi consola centrală, bazându-se pe o tehnologie modernă şi pe diversitatea materialelor folosite: furnir nobil, piele, carbon şi material plastic. De peste 15 ani înfrumuseţăm autoturisme de lux precum Mercedes, Bentley, Audi, BMW, Porsche şi Volkswagen.

Calitatea produselor şi încrederea pe care ne-o acorda clienţii noştri sunt rezultate ale profesionalismului angajaţilor noştri.
Compania are la Ghimbav 1000 de angajati şi este în continuă dezvoltare.
Publicat 7 Sept. 2022 Expiră 7 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.