Inginer Proces (metode si industrializare)

DUQUEINE COMPOSITES SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice
  • Experienta in CATIA/SOLIDWORKS, Autocard constituie avantaj
  • Limba engleza, nivel conversational
  • Experienta de lucru in domeniul productiei/matritelor/gabaritelor/sistemelor asamblate/masini unelte constituie avantaj
  • Cunostinte foarte bune de operare PC (Microsoft Office)
  • Capacitate de lucru in echipa

Descrierea jobului

  • Normarea proceselor de productie
  • Definirea si imbunatatirea procesului cu scopul de a creste eficienta in procesul de fabricatie
  • Participarea la elaborarea planului de industrializare
  • Urmarirea fabricarii pieselor prototip, intocmirea studiului de fezabilitate si participarea la validarea proceselor de fabricatie
  • Definirea primei plansete de asamblare respectand obiectivele de calitate si productivitate
  • Definirea si intocmirea documentelor pentru posturile de lucru
  • Identificarea noilor mijloace de productie si control, urmarirea evolutiei lor
  • Cunoasterea standardelor si conditiilor de calitate si/sau alte standarde si conformarea la acestea

DUQUEINE GROUP este specializat în proiectarea și fabricarea de piese și subansambluri compozite de înaltă performanță în sectoarele Aeronautic, Industrial și Sport și agrement.
Publicat 11 Oct. 2022 Reactualizat 8 Nov. 2022 Expiră 10 Nov. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.