Publicat 18 Ian 2017 | Reactualizat 15 Feb 2017 | Expiră 19 Feb 2017

Inginer Proces Junior

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ce cautam:
Tineri cu pregatire teoretica solida
Studii superioare tehnice
Microsoft Office Word, Excel, PowerPoint, AutoCAD
Engleza - scris si vorbit - nivel mediu/avansat
Capacitate de organizare și analiza

Descrierea jobului

Inginer Proces (fara experienta)
Responsabilitati:
Asigurarea conditiilor necesare pentru atingerea obiectivelor de calitate, productie si imbunatatire continua
Dezvolta si intretine procedurile de lucru, instructiunile de lucru pentru toate procesele specifice
Actualizari FMEA, CP pentru toate procesele
Calcul OEE, introducerea datelor statistice pentru procese si raportarea saptamanala / lunara privind valorile obtinute
Responsabil cu desenul pentru fluxul de proces si actualizare ori de cate ori este necesar
Analiza problemelor folosind metoda 8D
Coordoneaza echipa de tehnicieni de proces si sprijina formarea lor.

International Automotive Components (IAC) is a leading global supplier of automotive components and systems, including interior and exterior trim. The company’s 2014 sales were $5.9 billion. Headquartered in Luxembourg, IAC Group operates 83 manufacturing facilities in 20 countries. The company has 103 total locations in 22 countries, including 28 design, technical and commercial centers, and employs more than 32,000 people globally.

Expirat
Inginer Proces Junior  -  International Automotive Components Group S.R.L.