Publicat 04 Feb 2019 | Reactualizat 04 Mar 2019 | Expiră 07 Mar 2019

INGINER PRAM

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare de specialitate electrică, energetică/electrotehnică;
Experienţă de minim 1an în unul din următoarele domenii: furnizarea de energie electrică, măsurarea energiei electrice, întreţinere/exploatare staţii, PRAM;
Cunoştinţe în domeniul mentenanţei instalaţiilor si echipamentelor electrice e protecţie si automatizare, profilaxia echipamentelor primare, termografierea instalatiilor si echipamentelor electrice, aferente RED;
Abilitatea de a păstra o atitudine echilibrată şi calmă în orice situaţie;
Abilităţi excelente de comunicare, mediere şi managementul conflictelor;
Utilizarea calculatoarelor portabile, cunoştinţe avansate în utilizarea programelor specifice PRAM;
Capacitatea de a lucra în echipă, capacitate de lucru în situaţii limită;
Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Efectuează activitatea de mentenanţă PRAM a instalaţiilor si echipamentelor electrice aferente RED;
Prestează următoarele activităţi:
de revizie tehnică, de intervenţii accidentale, de implementare, verificare si modificare a reglajelor instalaţiilor si echipamentelor electrice de protecţie si automatizare;
de termografiere a instalaţiilor si echipamentelor electrice si depistare a punctelor calde
de profilaxie a echipamentelor primare;
Primeşte comenzile in MWM Workbook si confirmă de luarea la cunostinţa;
Vizualizează si face update la datele GIS dacă constată neconcordanţe pe teren;
Selectează defecte/anomalii identificate la activul la care lucrează sau la alte active;
Efectuează comanda completând lista acţiunilor si închide comanda prin diferite statusuri;
Emite comenzi administrative in aplicaţia MWM Workbook.

Distributie Oltenia este succesorul legal al Electrica Oltenia din 15 martie 2007, continuand desfasurarea exclusiva a activitatii de distributie a energiei electrice in calitate de proprietar al activelor necesare derularii activitatii in urma separarii activitatilor impusa prin cerintele legale europene (Unbundling).

Distributie Oltenia asigura alimentarea cu energie electrica a 1.427.035 clienti din 7 judete din regiunea Olteniei: Dolj, Arges, Olt, Gorj, Valcea, Mehedinti si Teleorman.

Expirat
INGINER PRAM  -  DISTRIBUTIE ENERGIE OLTENIA SA