Publicat 08 Feb 2017 | Reactualizat 22 Feb 2017 | Expiră 11 Mar 2017

Inginer planificare IT/ Inginer electronist

2 posturi

Candidatul ideal

Cerințe

• Studii universitare în domeniul ingineriei: Electronică, Electrotehnică sau Informatică;
• Fluență în limba engleză nivel mediu/ avansat, limba germană constituie avantaj;
• Cunoștințe în domeniul echipamentelor hardware și tehnologii de control;
• Bazele rețelisticii.

Descrierea jobului

Responsabilități

• Realizează caiete de sarcini pentru proiectele care îi sunt alocate, pe segment de sisteme IT automatizate și tehnologii de control;
• Responsabil de pregătirea cerințelor și evaluarea ofertelor din partea furnizorilor din punct de vedere tehnic și economic;
• Participă la discuții/ protocoale, prezentări, procese de recepție ca reprezentant al departamentului, responsabil de planificarea sistemelor IT automatizate și tehnologii de control;
• Recepția comenzilor – persoană de contact pentru departamentele Producție privind sistemele de IT automatizate și tehnologia de comandă.

Star Transmission & Star Assembly are two Daimler subsidiaries, international automotive suppliers that produce parts in two locations in Romania.

The plant in Cugir manufactures gears, shafts and mechanical components for engines, transmissions and steering systems. In addition we have a technology center with a prototype assembly unit and a training facility.

In Sebes we assemble transmissions, five speed automatic transmissions and seven speed dual clutch transmissions for Mercedes-Benz. Beginning with 2016, we will also assemble nine speed 9G-TRONIC automatic transmission.

Inginer planificare IT/ Inginer electronist  -  Star Assembly SRL

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă