Publicat 14 Iun 2019 | Reactualizat 12 Iul 2019 | Expiră 15 Iul 2019

INGINER PIF (sisteme de securitate)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

- Studii tehnice superioare de profil: electronica, electrotehnica, automatica sau telecomunicatii;
- Experienta puneri in functiune sisteme de curenti slabi la proiecte de mari dimensiuni: minim 3 ani;
- Cunostiinte si experienta in lucrul cu sistemele de securitate consacrate pentru aplicatii cu scalabilitate si complexitate ridicata (in special pe sisteme detectie incendiu adresabile).
- Atestat ARTS (sau echivalent): Inginer executie sisteme de securitate; Inginer proiectare sisteme de securitate
- Cunostiinte tehnice solide in domeniul instalatiilor curenti slabi atat la nivel teoretic cat si practic.
- Bune cunostiinte in utilizarea MS Office, MS Project si Autocad;
- Competente lingvistice: lima engleza la nivel mediu scris si vorbit.
- Disponibilitate la lucrul pe santier in Bucuresti si in tara;
- Spirit de echipa si de colaborare;
- Personalitate energica, proactiva, cu atitudine pozitiva.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:

- Verifica proiectul de executie si configuratia de echipamente necesara executiei sistemelor de curenti slabi
- Supervizeaza in colaborare cu inginerii de executie etapele de montaj echipamente si testare
- Realizeaza configurarea software si punerea in functiune a sistemelor de curenti slabi
- Participa la testarea si receptia instalatiilor cu Beneficiarul si autoritatile competente

Beneficii :
- Companie care beneficiaza de facilitatile fiscale pentru angajati - activitate in constructii - 2019-2028

- Salariu competitiv și bonus direct corelat cu atingerea indicatorilor de performanță;
- Tichete de masă, abonament policlinica privata, participarea la programe de instruire si dezvoltare;
- Instrumente de lucru necesare bunei desfășurări a activității (telefon, laptop);
- Mediu de lucru profesionist și oportunitatea dezvoltării carierei alături de o echipă tânără in formare.

GTS este un grup de companii specializat in tehnologii de constructie eficiente si solutii IT&C de cea mai inalta calitate, solutii de securitate fizica, solutii de facility management, cablare structurata, sisteme de energie si back-up, solutii de iluminare, sisteme sanitare si HVAC, proiectare si dezvoltare data center, solutii software & hardware, proiecte tehnologice la cheie.

Compania noastra ofera servicii de dispecerizare, monitorizare centrala si zonala si de interventie antiinfractionala operativa. Procedurile de monitorizare si interventie se stabilesc concret pentru fiecare sediu si eveniment in parte, in functie de localizarea acestuia, dispunerea in zona, caile de acces existente, spatiile din imediata vecinatate, factori de risc.

Expirat
INGINER PIF (sisteme de securitate)  -  GLOBAL TECHNICAL GROUP