Publicat 26 Iul 2021 | Reactualizat 25 Aug 2021 | Expiră 26 Aug 2021

Inginer - perioada determinata de 2 ani

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

La DEPOMURES, dorim să venim în întâmpinarea nevoilor clienților noștri și să îi ajutăm să își atingă obiectivele, într-un mod eficient. Căutăm oameni talentați, care să pună clienții în centrul a tot ceea ce fac. Alătură-te echipei noastre de oameni profesioniști și creativi, unde te vei simți apreciat și inspirat pentru a-ți dezvolta abilitățile și experiența.

În prezent, căutăm o persoană cu expertiză tehnică, organizată, atentă la detalii, care se poate adapta cu ușurință schimbărilor și provocărilor din teren, combinând cu succes cele mai calitative și economice soluții tehnice, pentru a se alătura departamentului Exploatare Productie Prognoze, în calitate de INGINER. Locatia: Targu Mures.

Dacă ești interesat să faci următorul pas în carieră, alături de o echipă competitivă și profesionistă, vino în DEPOMURES. Ne poți ajuta să construim un viitor mai bun. Totul începe cu un talent remarcabil. Totul începe cu tine.

Experiență, calificări, cunoștințe și abilități:

  • Studii superioare în domeniul petrol si gaze, finalizate cu diploma de licență;
  • Minimum 2 ani experiență în domeniul gazelor naturale;
  • Instalator autorizat gaze naturale grad EGT si/sau PGT;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Capabilități de coordonare, planificare si monitorizare;
  • Abilități analitice;
  • Abilități de anticipare si prioritizare;
  • Atitudine proactivă în rezolvarea problemelor;
  • Responsabilitate în luarea deciziilor.
Beneficii:
  • Asigurare medicală privată pentru tine și familie;
  • Acces la un program de dezvoltare personală și profesională;
  • Tichete de masă;
  • Concediu de odihnă extins, în funcție de vechimea în muncă.
Numai candidații selectați vor fi invitați la interviu.

In cazul in care optezi sa ne transmiti datele tale cu scopul de a candida pentru pozitia mentionata in prezentul anunt, te rugam sa iei cunostinta despre prevederile Notei de informare cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal ale candidatilor:

Descrierea jobului

Ce vei face:

  • Întocmești prognoze anuale, lunare, zilnice, orare privind capacitățile tehnice disponibile de injecție / extracție pe baza parametrilor tehnologici ai depozitului, a capacităților de comprimare și uscare disponibile, respectiv a regimurilor de presiune din SNT în zona punctelor de predare/primire gaze;
  • Asiguri utilizarea rațională a capacităților de înmagazinare și organizezi realizarea inmagazinarii subterane în condiții de eficientă economică și siguranță în exploatare;
  • Elaborezi instrucțiuni de lucru și decizi cu privire la tehnologia de exploatare optimă a fiecărei sonde, răspunde de aceste decizii și urmărește realizarea lor;
  • Urmărești comportarea sondelor în exploatare, respectiv între ciclurile de înmagazinare și propui măsuri de îmbunătățire;
  • Calculezi zilnic cantitățile de gaze naturale injectate/extrase în/din depozitul de înmagazinare, pe baza datelor (PCS) preluate de la gazcromatograf;
  • Introduci date în platforma GMOIS conform reglementărilor legale în vigoare (Codul Rețelei);
  • Avizezi facturile emise de prestatori pentru serviciile și lucrările desfășurate pe amplasamentul depozitului;
  • Actualizezi fișele tehnice ale instalațiilor;
  • Analizezi studiile de zăcământ elaborate de institutele de specialitate și prezintă puncte de vedere.

Descrierea companiei

Despre DEPOMUREŞ:
DEPOMUREŞ este un actor energetic important în România, activând în domeniul înmagazinării gazelor naturale. DEPOMUREŞ este al doilea operator de înmagazinare subterană a gazelor naturale din România. Înmagazinarea gazelor naturale se face prin operarea depozitului Tg. Mureş, cu o capacitate de înmagazinare de 300 milioane mc gaze naturale. Ambiţia DEPOMUREŞ este de a deveni un actor de referinţă pe piaţa energetică românească, fiind recunoscut pentru calitatea şi flexibilitatea serviciilor prestate, precum şi pentru durabilitatea relaţiilor stabilite cu clienţii şi partenerii săi.

Expirat
Inginer - perioada determinata de 2 ani  -  DEPOMURES

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles