Inginer Ofertare

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu 4500 - 6000 RON
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Descrierea jobului

Îți place să bugetezi soluții specifice, să le comunici și să vezi cum se implementează?
Noi suntem ASCORP REȚELE ELECTRICE - o companie de proiectare și implementare de soluții complete în domeniul rețelelor electrice, energiei regenerabile (panouri fotovoltaice) și a instalațiilor electrice pentru clădiri - civile si industriale, cu sediul în Bucuresti si Snagov - și te așteptăm în rolul de Inginer Ofertare!

Pentru a-ți duce la îndeplinire activitățile zilnice, e important:

* să îți placă să știi ce ai de făcut și să iei decizii pentru atingerea rezultatelor
* să ai experiență în elaborarea de soluții tehnico - financiare în procesul de ofertare
* să nu te plictisești când ai de gestionat multe informații specifice și cifre
* să te preocupe îndeplinirea sarcinilor de lucru, precum și dezvoltarea ta profesională
* să ai studii superioare tehnice, profil Electric, Instalații pentru Construcții
* să lucrezi cu ușurință în Autocad, MS Visio, MS Project si in programe de devize.
Iată, în mod concret ce vei reuși să faci:
1. Realizezi oferte tehnic-comerciale şi ocazional asiguri suportul tehnic în execuția proiectului
2. Analizezi cererile de ofertă, caietele de sarcini sau proiectele tehnice în baza cărora se realizează oferta
3. Întocmești dosarul tehnic al ofertei, conform Caietului de Sarcini (inclusiv fișe tehnice, declarații de conformitate, certificate de garanție, planul calității, etc.)
4. Redactezi memoriul tehnic (documentația ofertei)
5. Identifici materialele și echipamentele care vor fi ofertate (caracteristici tehnice, cantități, perioadă garanție)
6. Prezinți calculația de echipamente și servicii spre aprobarea managementului
7. Vizionezi amplasamentul viitoarei lucrări în vederea identificării tuturor elementelor necesare ofertării

Între timp, ne poți transmite CV-ul tău pe adresa de email contact@ascorp.ro. Pentru mai multe detalii despre activitatea companiei, te invităm să ne vizitezi pe site-ul www.ascorp.ro.

Te așteptăm în compania noastră!
Publicat 2 mai 2022 Reactualizat 11 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022