Inginer Ofertare

Electroalfa - 2 poziții
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Absolvent studii superioare, specializare - apa-canal, edilitare, civile, instalatii in constructii, instalatii si retele electrice;
Experienta relevanta in activitatea de ofertare;
Cunostinte privind tehnologiile de executie pentru alimentare cu apa, canalizare si/sau statii epurare/tratare si /sau edilitare/instalatii;
Nivel mediu de cunoastere a limbii engleze;
Cunostinte foarte bune de operare PC( Microsoft Office, Word, Excel, Internet, aplicatii devize).

Descrierea jobului

Analizeaza documentatiile de licitatie si solicita completari/clarificari acolo unde este cazul;
Transmite cereri de solicitare de oferta catre furnizori si analizeaza cererile de oferta;
Elaboreaza ofertele tehnice/financiare pentru participarea la licitatii pe teritoriul Romaniei;
Calculeaza oferta cu ajutorul programelor specializate sau pe baza unui sistem propriu de calcul in functie de specificul fiecarei licitatii;
Selecteaza cele mai avantajoase tehnologii/ fluxuri/ preturi pentru proiectul respectiv;
Realizeaza grafice de executie, analize de pret, cash-flow;
Extrage listele de cantitati din planuri in vederea intocmirii ofertelor;
Capacitatea de a extrage cantitatile de lucrari pe baza proiectelor tehnice intocmite de proiectanti;
Completeaza formulare/ documente conform caietelor de sarcini;
Urmareste procedura de achizitie publica pana la momentul adjudecarii acesteia.

Electroalfa este unul dintre cei mai mari jucători din industria echipamentelor electrice şi al confecţiilor metalice din România, antreprenor general şi integrator de soluţii în domeniul energetic. Grupul de firme are 30 de ani de experienţă, deţine 4 fabrici moderne în Botoşani în care activează peste 500 de angajaţi, reprezentanţe de vânzări în ţară, birouri de proiectare în Botoşani, Iaşi, Bucureşti, Alexandria şi Chişinău şi un Centru de Cercetare Dezvoltare propriu.

Activitatea Electroalfa este structurată în trei Divizii: Echipamente Electrice, Antrepriză şi Confecţii Metalice. Prin intermediul Diviziei Echipamente Electrice este gestionat portofoliul de produse electrice de medie şi joasă tensiune, oferind soluţii complete care includ proiectare – electrică, mecanică – ofertare, livrare, instalare şi punere în funcţiune, service echipamente. Portofoliul de produse din cadrul Diviziei Confecţii Metalice include o gamă variată de cutii şi dulapuri metalice standardizate pentru tablouri electrice şi confecţii metalice realizate conform specificaţiilor primite de la client sau dezvoltate împreună cu beneficiarul. Activitatea de antreprenoriat realizată prin intermediul Diviziei Antrepriză, asigură înglobarea produselor electrice Electroalfa în lucrări complexe, la cheie, care implică proiectarea şi execuţia efectivă a investiţiei.

Electroalfa activează atât la nivel national- pe piaţa de energie, industrie, infrastructură, clădiri rezidenţiale sau terţiare- cât şi la nivel internaţional, exportând produse în Africa (Senegal, Burundi, Nigeria, Sudan, Etiopia), Europa (Germania, Franţa, Austria, Polonia, Norvegia, Finlanda, Olanda, Anglia, etc.), Orientul Mijlociu (Arabia Saudita, Kuweit) şi Australia.

Publicat 18 oct. 2021 Reactualizat 15 nov. 2021 Expiră 17 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos