Inginer Ofertare

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare in domeniul construcțiilor
Cunoașterea limbii engleze la nivel conversațional
Cunoștinte bune de Ms Office (Word, Excel, PowerPoint) și AutoCad
Experientă in operarea programelor de intocmire devize; cunoasterea ITwo reprezintă avantaj
Experiență în operarea platformei de licitații SEAP/SICAP - reprezintă avantaj
Experiență minim 2 ani în execuție - reprezintă avantaj
Experiență minim 5 ani în ofertare; ofertare licitații publice - reprezintă avantaj
Cunoasterea legislatiei specifice achizițiilor publice
Cunoașterea pieței relevante (Producători/Furnizori/Subcontractori) - reprezintă avantaj

Descrierea jobului

Pentru Divizia Construcții Civile a PORR România, căutăm doi colegi care să ocupe rolul de Inginer Ofertare.

Responsabilitățile principale:

- Studiază documentația de atribuire (fișele de date, caietele de sarcini, formularele, studiile de fezabilitate/ documentațiile de avizare a lucrărilor de intervenție și/sau proiectele tehnice- parte scrisă/ parte desenată, avizele și acordurile, studiile geotehnice/ hidro-geologice, etc.);
- Identifică eventuale omisiuni, erori și neconcordanțe între caietul de sarcini și documentația de atribuire, între partea scrisă, partea desenată și/sau listele de cantități de lucrări pe categorii de lucrări împreună cu colectivul de ofertare;
- Participă alături de echipa desemnată pentru elaborarea propunerilor tehnice, în vederea întocmirii tuturor documentațiilor tehnice necesare (memorii, tehnologii, planuri, schițe);
- Verifică conformitatea documentelor primite de la furnizori/ potențiali subcontractori cu specificațiile tehnice din documentația de atribuire/ fișe tehnice;
- Participă la întocmirea răspunsurilor cu privire la solicitările de clarificare transmise de comisia de evaluare pe parcursul evaluarii ofertelor;

PORR Construct Romania is part of the international PORR Group with its main headquarters in Vienna, Austria.

We are one of the leading construction companies in Europe, with over 150 years of experience. Our main activity areas are building construction and civil engineering.

We connect the building blocks in a reliable way, shoulder to shoulder, with passion and pioneering spirit, with appreciation for every one’s work and effort toward building the future we are all part of.

Publicat 20 sept. 2021 Reactualizat 20 oct. 2021 Expiră 20 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos