Publicat 12 Apr 2021 | Reactualizat 10 Mai 2021 | Expiră 12 Mai 2021

Inginer ofertare

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Inginerie, Automatizari, IT Hardware, IT Software, Paza si protectie / Militar

Candidatul ideal

Absolvent cu diploma de licenta studii superioare cu profil tehnic curenti slabi/tari sau IT&C (Electronica, Electrica, Automatica si Calculatoare)
Curs ARTS – Inginer sisteme de securitate/Inginer proiectant sisteme de securitate/incendiu
Minimum experienta 3 ani in ofertare sisteme de supraveghere video (preferabil Dahua, Hikvision sau Axis, Milestone, Genetec, NX etc), control acces, sisteme detecție efracție (DSC/Paradox), sisteme de detecție a incendiului (preferabil Schrack), solutii integrate de securitate, solutii videowall, solutii smart parking
Cunoscator cel putin de nivel mediu al principiilor si cerintelor pentru licitatii publice
Nivel cel putin mediu domeniu IT&C (rețelistica, transfer date)
Permis conducere cat. B.
Disponibilitate pentru munca pe teren
Certificarile privind competentele in domeniul solutiilor de securitate sau retelistica prezinta avantaj
Cunostintele privind limbajele de programare prezinta avantaj

Descrierea jobului

Realizarea solutiilor tehnice in raport cu cerintele licitatiilor si proiectelor
Realizarea ofertelor tehnico-financiare
Identificarea furnizorilor echipamentelor si negocierea preturilor cu acestia
Realizarea documentatiilor tehnice pentru solutiile ofertate
Suport tehnic pentru configurarea si punerea in functiune a solutiilor tehnice ofertate
Centralizarea si furnizarea informatiilor pentru facturare
Identificarea de noi oportunitati de business

Societate specializata in definirea, ofertarea si implementarea de solutii integrate tehnico-financiare in domeniul sistemelor tehnice de securitate (CCTV, Control acces, Detectie efractie, Detectie incendiu), digitalizare (AR. VR etc), cablare structurata

Inginer ofertare  -  Omnitech Electric S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles