Inginer Ofertare instalatii electrice - Targoviste

GBC Group - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii superioare tehnice-domeniul instalatii electrice;
  • Utilizator experimentat - pachetul Microsoft Office( in special Excel), cunoasterea programelor de devize ex.WinDoc, Intelsoft, constituie avantaj;
  • Limba engleza nivel avansat;
  • Experienta minimum 5 ani in domeniu.

Descrierea jobului

  • Realizează oferte tehnic-comerciale şi asigură suportul tehnic in executia proiectului, in ceea ce priveste echipamentele si materialele utilizate in lucrare(pentru proiecte din domeniul industrial/civil);
  • Analizează cererile de ofertă, caietele de sarcini sau planurile in baza carora se va realiza oferta;
  • Extrage listele de cantitati din planuri;
  • Formuleaza cereri de oferta catre furnizori si analizeaza ofertele primite;
  • Solicita informatii suplimentare beneficiarului, daca este cazul, pentru a clarifica diverse aspecte referitoare la oferta;
  • Identifica materialele si echipamentele care vor fi ofertate, caracteristici tehnice, cantitati;
  • Confirma comenzile interne de echipamente şi materiale in baza anexelor contractuale;
  • Oferă asistenţă tehnică pe parcursul execuţiei proiectului şi realizează modificările de rigoare;
  • Studiază documentația de atribuire (fișele de date, caietele de sarcini, formularele, studiile de fezabilitate/ documentațiile de avizare a lucrărilor de intervenție și/sau proiectele tehnice- parte scrisă/ parte desenată, avizele și acordurile, studiile geotehnice/ hidro-geologice, etc.);
  • Identifică eventuale omisiuni, erori și neconcordanțe între caietul de sarcini și documentația de atribuire, între partea scrisă, partea desenată și/sau listele de cantități de lucrări pe categorii de lucrări împreună cu colectivul de ofertare;
  • Participă alături de echipa desemnată pentru elaborarea propunerilor tehnice, în vederea întocmirii tuturor documentațiilor tehnice necesare (memorii, tehnologii, planuri, schițe);
  • Verifică conformitatea documentelor primite de la furnizori/ potențiali subcontractori cu specificațiile tehnice din documentația de atribuire/ fișe tehnice;
Beneficii:
  • Vei avea posibilitatea să implementezi proiectele pe care le consideri valoroase pentru companie, pentru că una dintre valorile noastre este dezvoltarea personală și profesională continuă.
  • Îți vei pune amprenta în dezvoltarea companiei.
  • Vei avea libertatea și responsabilitatea deciziilor luate, ceea ce te va ajuta să-ți dezvolți gândirea critică și abilitatea de a lua decizii;
  • Te vei bucura de stabilitatea locului de muncă;
  • Pachet salarial corelat cu experienta si realizarile profesionale;
  • Vei avea transportul asigurat , masina, laptop, telefon;
  • Vei beneficia de tichete de masa;
  • Servicii medicale.
Pentru alte detalii, va rugam sa accesati site-ul nostru: gbcgroup.ro

GBC GROUP a luat ființă din dorința de a oferi soluții complete clienților săi în zona de:

- sisteme fotovoltaice;
- stații de reîncărcare auto electrice;
- iluminat personalizat LED;
- consultanță, proiectare și execuție instalații electrice.

GBC Group și-a câștigat și menținut reputația în rândul companiilor care oferă soluții optime prin implementarea unui sistem de management al calității conform standardelor recunoscute la nivel național și international.
Publicat 18 ian. 2022 Reactualizat 17 feb. 2022 Expiră 17 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos