Publicat 16 Mai 2019 | Reactualizat 13 Iun 2019 | Expiră 16 Iun 2019

Inginer Ofertare Iluminat

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice (instalatii electrice/electrotehnica/energetica);
- Experienta relevanta in ofertarea solutiilor de iluminat;
- Cunoasterea programului specializat de proiectare iluminat Dialux - cerinta obligatorie;
- Excelente abilitati in utilizarea calculatorului (MS Office);
- Bune cunostinte de limba engleza (scris/vorbit);
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
- Seriozitate, responsabilitate, dinamism;
- Permis Cat. B;
- Orientat spre rezolvarea cererilor aparute;- Respectarea termenelor limita de raspuns la cererile de oferta.

Descrierea jobului

- Analiza solutiilor tehnice, pentru iluminatul diverselor spatii: depozite, birouri, iluminat stradal in vederea respectarii cerintelor din proiect;
- Elaborarea ofertei din punct de vedere tehnic si comercial;
- Intocmirea calculelor luminotehnice utilizand programul Dialux, cu respectarea solicitarilor beneficiarului si a legislatiei specifice;
- Gestiunea ofertelor de iluminat;
- Colaboreaza cu departamentele companiei pentru realizarea activitatilor in bune conditii.

Din 1996 CONSOLIGHT s-a impus în domeniul comercializării materialelor şi echipamentelor electrice, oferind soluții complete şi complexe pentru instalațiile electrice.

CONSOLIGHT a devenit unul din furnizorii tradiţionali de echipamente electrice profesionale pentru cele mai importante companii din România, având la bază calitatea excepţională, performanţele din punct de vedere tehnic, fiabilitate şi preţurile competitive ale produselor oferite.

În 2015 CONSOLIGHT a devenit leader-ul pieței materialelor şi echipamentelor electrice profesionale.

Oferim partenerilor noștri un pachet complet de servicii: consultanta, ofertare, uzinare tablouri, livrare materiale.
Consultanta acordata inca de la proiectare este importanta in crearea unei oferte competitive, atat din punct de vedere tehnic cat si comercial.

Parteneriatele cu producatori renumiți – Philips, Gewiss, Legrand, Eaton, Schneider Electric, Noark, ABB, Siemens.

Consolight are o retea de distributie nationala prin cele 12 puncte de lucru: Sediu Central Bucuresti (Bd. 1 Decembrie 1918, nr. 1 G, Sector 3), Otopeni, Militari, Doraly, Iasi, Constanta, Timisoara, Brasov, Craiova, Cluj, Galati si Sibiu.

Misiunea noastră este să rămânem parteneri de încredere şi prima opțiune a clienților noștri pe termen lung, oferind o gamă largă de produse la cel mai bun raport calitate/preț.

Expirat
Inginer Ofertare Iluminat  -  Consolight

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles