de ani Fără Frică...

Publicat 06 Nov 2019 | Reactualizat 04 Dec 2019 | Expiră 07 Dec 2019

INGINER OFERTARE/DECONTARE CONSTRUCTII

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent Facultatea de Constructii, Specializarea Constructii civile;
Experienta minima in lucrari de finisaje si structura - minim 2 ani;
Cunostinte PC - MS Office, AutoCad;
Abilitati de negociere;
Limba engleza - nivel avansat;
Persoana flexibila, rabdatoare, atenta la detalii, organizata si cu viteza mare de reactie;

Descrierea jobului

Intocmeste oferte pe baza cererilor de oferta primite de la Beneficiar (studiaza proiectelele si documentatia transmisa de proiectanti, verifica si intocmeste antemasuratori, etc.);
Studiaza documentatia de executie si caietele de sarcini in vederea cunoasterii cerintelor pe care trebuie sa le indeplineasca oferta si a depistarii eventualelor omisiuni, erori, neconcordante; solicita clarificari acolo unde este cazul;
Verifica atent starea fizica a amplasamentului prin deplasarea in teren la locul in care urmeaza sa fie demarate lucrarile, efectuand masuratori, colaborand dupa caz, cu specialistii abilitati;
Calculeaza cantitatile de lucrari necesare realizarii investitiei, pe baza documentatiei de executie, avand in vedere situatia reala existenta pe amplasamentul lucrarii;
Incadreaza cantitatile de resurse in categorii de lucrari, pe baza informatiilor obtinute in urma antemasuratorilor;
Calculeaza preturile unitare pe categorii de lucrarii, pe baza ofertelor primite de la furnizorii de servicii/producatori;
Verifica situatiile de lucrari intocmite de subcontractori in baza cantitatilor de lucrari real executate si confirmate de Responsabilul de proiect si de preturilor unitare negociate;
Accepta situatiile de plata lunare si facturile subantreprenorilor atunci cand sunt indeplinite conditiile de verificare precum si conditiile contractuale -procese verbale lucrari ascunse, teste, probe, certificate calitate, dispozitii de santier, etc.;
Intocmeste situatiile de plata lunare cu Beneficiarul, in baza cantitatilor de lucrari real executate confirmate sau intocmite de catre Responsabilul de proiect si a preturilor unitare negociate cu Beneficiarul, in vederea emiterii facturilor si a platilor aferente.
Gestioneaza lucrarile incredintate din momentul castigarii licitatiei pana la finalizarea si predarea acestora;
Asigura interfata intre societate si furnizori/subcontractori pentru derularea in bune conditii a contractelor;
Asigura controlul permanent al calitatii lucrarilor incredintate;
Participa la intocmirea Cartii Tehnice a Constructiei;
Colaboreaza cu executia in vederea planificarii activitatilor, gestionarii materialelor si a echipamentelor/subcontractorilor, planificarii de resurse;

Oferta (bonusuri, beneficii):

Salariu motivant;
Plan de stimulare corespunzator performantelor personale si ale organizatiei;
Mediu de lucru placut;
Oportunitatea contributiei in proiecte de dimensiuni impresionante.
* Compania beneficiaza de facilitatile fiscale prevazute de OUG 114/2018 pentru activitatea in domeniul constructiilor

Global Vision Property Management este o companie specializata in dezvoltari imobiliare si administrarea de cladiri de birouri, cladiri de locuinte, facilitati comerciale (mall-uri, parcari) si parcuri industriale.

Expirat
INGINER OFERTARE/DECONTARE CONSTRUCTII  -  GLOBAL VISION

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles