Publicat 18 Ian 2021 | Reactualizat 17 Feb 2021 | Expiră 18 Feb 2021

Inginer Ofertare Construcții Civile, Industriale și Agricole

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare de specialitate (Facultatea de Construcţii Civile și Industriale, specializarea Construcții sau Instalații)
• Experiență în domeniu: minim 3 ani în construcţii civile – specializarea Construcții sau Instalații
• Cunoștinte operare PC: Ms Office, AutoCAD / ArhiCAD, Windev sau similar
• Cunoașterea limbii engleze la nivel conversațional
• Cunoștinte tehnice de construcții
• Nivel ridicat de atenție, comunicativ, aptitudini analitice, dе sinteza și raportare, spirit de răspundere
• Capacitate de lucru atât în echipa, cât și independent

Descrierea jobului

• Analizează documentele și datele de intrare (cererea de oferta, proiectul, caietele de sarcini etc);
• Întocmește ofertele tehnico-economice conform specificațiilor pentru execuția lucrărilor de construcții (terasamente, structura, arhitectura, amenajări exterioare, etc.)/ sau lucrărilor de instalații (electrice, sanitare HVAC, curenți slabi, rețele edilitare, etc.);
• Extrage listele de cantități din planuri în vederea întocmirii ofertelor (realizează antemăsurători);
• Transmite către beneficiar, în cazul în care este necesar, adrese de cerere de clarificare cu privire la lucrarea ce urmează a fi ofertata;
• Identifică materialele și echipamentele principale care intra în componenta ofertei, caracteristicile tehnice/cantități, etc;
• Menține legătură cu furnizorii de echipamente și servicii;
• Analizează, selectează și negociază ofertele primite pentru materiale, echipamente și lucrări;
• Cunoaște și respecta normele de protecția muncii, sănătății și mediului aplicabile activității sale.

PORR Construct Romania is part of the international PORR Group with its main headquarters in Vienna, Austria.

We are one of the leading construction companies in Europe, with over 150 years of experience. Our main activity areas are building construction and civil engineering.

We connect the building blocks in a reliable way, shoulder to shoulder, with passion and pioneering spirit, with appreciation for every one’s work and effort toward building the future we are all part of.

Expirat
Inginer Ofertare Construcții Civile, Industriale și Agricole  -  PORR Construct SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles