INGINER OENOLOG / SEF DE CRAMA

SC DOMENIILE SAHATENI SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cautam inginer oenolog cu experienta care sa lucreze impreuna cu oenologul principal in gestionarea proceselor tehnologice si realizarea procesului de productie.
Activitatea inginerului oenolog se desfasoara la crama Domeniile Sahateni, in apropierea orasului Mizil.

Responsabilitati:
gestioneaza procesului tehnologic din faza materiei prime si materiale pana la vinul stabilizat si imbuteliat;
este responsabil de pregatirea, verificarea, controlul echipamentelor si componentelor (materiii prime, materiale) necesare desfasurarii procesului tehnologic specific fluxului pentru a asigura calitatea produsului
executa procesele tehnologice in vederea indeplinirii sarcinilor specifice procesului de productie
controleaza si este responsabil de evidenta stocului de materie prima
supravegheaza procesele in timpul campaniei de recoltare si vinificare
stabileste necesarul de materii prime si materiale necesare desfasurarii procesului de vinificatie
se implica in procesele de vinificatie
este responsabil pentru gestiunea vinului din tancuri si din crama
este responsabil pentru gestiunea produselor oenologice;
supravegheaza si organizeaza echipa cramei;
este disponibil pentru program prelungit in timpul campaniei de recoltare;

Descrierea jobului

Cerinte:
Studii: superioare de specialitate in domeniul oenologiei
cunostinte tehnice; experienta in domeniu 3+
cunostinte MS Office;
cunostinta limba Engleza;
cunostinte de legislative in domeniul vinificatiei;
abilitati organizatorice
Permis de conducere categoria B;
Buna cunoastere a echipamentelor de productie specifice;
Cunostinte de controlul calitatii si managementul proceselor;
Flexibil si adaptabil la schimbari;
Abilitati de comunicare;
Focalizare pe rezultate si pe rezolvarea problemelor
Lucru in echipa, flexibilitate in dobandirea de noi cunostinte

Înființată în 2003 de către Aurelia Vișinescu și asociatul său, Steve Cacenco, crama Domeniile Săhăteni a beneficiat de investiții importante, alocate modernizării cramei, tehnologiei, replantării viei.

Viile sunt în mijlocul zonei viticole Dealu Mare, binecunoscută pentru calitatea strugurilor și a producției viticole, pe dealurile care înconjoară Munții Carpați. Cele 82 de ha ale companiei sunt situate în satele Săhăteni, Năeni și Fintesti, întinzându-se de la baza dealurilor unde sunt cultivate soiurile albe și Pinot Noir până pe vârfuri, unde cultivăm soiurile de struguri roșii care se culeg târziu.

Brandul Aurelia Visinescu a fost lansat la finalul anului 2010 si reuneste liniile Nomad, Artisan, Karakter, Anima, Signum, Arbora, Genesa si Promessa, cele patru din urma fiind destinate retail-ului.

Publicat 7 Iun. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.