Inginer Montaje Panouri Fotovoltaice

JOB HUNTING TRADE - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 6000 - 10000 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Departament: SERVICII TEHNICE SI DE MENTENANTA

Competente profesionale si tehnice necesare:
  • Studii - facultate profil electric;
  • Min. 2 ani experienta in instalarea si intretinerea de echipamente fotovoltaice;
  • Utilizare PC, OFFICE
  • Comunicativ, Atent, Responsabil, Proactiv.
  • Permis de conducere categ. B

Descrierea jobului

Responsabilitati
  • Interventii in amplasamente pentru remedierea problemelor de mici dimensiuni din teren (ex: inlocuire sigurante curent continuu, by-pass panouri defecte etc);
  • Identificarea celor mai bune solutii tehnico/economice pentru remedierea defectelor observate;
  • Urmarirea lucrarilor in desfasurare in teren;
  • Comunicare cu contractorii pentru implementarea actiunilor de remediere/preventie defecte;
  • Lucrari pe joasa tensiune pentru remediere diverse defecte
  • Intocmirea de documentatii pentru achizitii piese de schimb;
  • Idenfiticare cauze defectiuni si remediere de nivel scazut si mediu la invertoarele aflate in exploatare;
  • Deplasari pentru efectuarea, urmarirea si desfasurarea de lucrari in amplasamente;
  • Gestioneaza stocul de piese de schimb si operareaza consumul acestora;
  • Pune la dispozitie din stocul propriu piese de schimb pentru inlocuirea acestora in instalatii;
  • Asigurarea calitatii lucrarilor din amplasamente;
  • Incheie formalitatile de lucru la finalizarea lucrarilor din instalatii;

Ce avem de oferit:
  • Pachet salarial competitiv;
  • Reduceri pentru servicii medicale;
  • Zile libere (Crăciun, Paște, Zi de naștere, Ziua energetică);
  • Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
  • Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;

Firma in plina ascensiune unic importator dezvolta echipa de specialisti

Publicat 28 apr. 2022 Expiră 28 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos