INGINER MENTENANTA

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 3500 - 4000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Candidatul potrivit:
  • Studii tehnice superioare profil electric/electrotehnic/automatizari industrial
  • Experiență de minimum 2 ani de într-o functie similara in cadrul unei companii de productie
  • Cunoștinte tehnice de automatizare/ electronică/ mecanică/instalații;
  • Gandire analitica si sintetica
  • Atentie la detalii
  • Capacitate mare de organizare a propriilor activitati, de planificare si prioritizare a task-urilor in functie de nevoile companiei
  • Abilități de comunicare, organizare, planificare și lucru în echipă;
  • Capacitatea de a rezolva probleme si de a implementa solutii alternative
  • Capacitate de analiză, sinteză și rezolvare a problemelor;
  • Capacitatea de a-și asuma responsabilități

Descrierea jobului

Responsabilităţi:
- Urmăreste funcționarea corectă a mașinilor din punct de vedere tehnic;
- Asigura reglarea și repararea echipamentelor și ia măsurile necesare pentru ca echipamentul să funcționeze în parametrii prescrisi;
- Participă la toate activitățile de reparații accidentale și planificate;
- Se asigura de buna executie a tuturor lucrarilor de care raspunde;
- Monitorizează nevoia de piese de schimb a mașinilor și demareaza procesul de achizitie, respectand strategia de piese de schimb;
- Colaborează cu departamentele de: productie, planificare si logistica pentru actiunile de mentenanta si pentru instalarea echipamentelor noi, fiind functie suport pentru acestea;
- Colaboreaza cu restul departamentelor pentru orice solicitare de natura tehnica, achizitii sau financiara;
- Localizează și diagnostichează defecțiunile echipamentelor sau a sistemelor care ar putea întrerupe funcționarea echipamentului;
- Respectă prescripțiile tehnice și procedurile interne;
- Menține echipamentul la nivelul de operare al parametrilor prescrisi în conformitate cu strategia de întreținere;
- Este responsabil de buna functionarea in parametrii optimi a: utilajelor de productie si cele conexe productiei

Se ofera:
- Pachet salarial atractiv
- Mediu de lucru tanar si dinamic
- Conditii moderne de muncaActivitate dinamică, cu punerea în valoare a potențialului personal

SC MADRUGADA COM SRL este una dintre cele mai importante companii din domeniul tamplariei PVC/termopane si aluminiu de pe teritoriul Romaniei, cu tehnologii moderne si utilaje performante.

Publicat 27 sept. 2021 Reactualizat 25 oct. 2021 Expiră 27 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos