de ani Fără Frică...

Publicat 13 Mar 2019 | Reactualizat 01 Mai 2019 | Expiră 06 Mai 2019

INGINER MENTENANTA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice (inginerie mecanica, inginerie electrica/ automatizari);
- Cunostinte inginerie mecanica nivel mediu-avansat;
- Cunostinte inginerie electrica/automatizari nivel -mediu;
- Cunostinte sisteme de automatizare;
- Cunoasterea tipurilor de senzori si modului de functionare a acestora;
- Bune cunostinte de mecanica si desen tehnic;
- Intelegerea conceptelor si instrumentelor de lucru Lean Manufacturing;
- Cunostinte operare calculator (MS Office);
- Limba engleza - nivel mediu;
- Atentie la detalii si orientare catre obtinerea de rezultate;
- Abilitati de solutionare a problemelor;
- Comunicare si lucru in echipa;
- Persoana organizata, responsabila, cu spirit de initiativa;
- Experienţă pe post similar sau în departamentul tehnic al unei firme din domeniul automotive (constituie avantaj);

Descrierea jobului

- Monitorizeaza si participa la activitatile de reparatii si intretinere zilnice cu scopul de a maximiza utilizarea echipamentelor si utilajelor, mentinand legatura cu personalul din productie;
- Propune planul de mentenanta preventiva a echipamentelor de productie si monitorizeaza implementarea planului;
- Monitorizeaza si inregistreaza in fisele tehnice operatiile efectuate;
- Analizeaza lucrarile de mentenanta (preventiva sau corectiva) cu scopul de a imbunatati metodele de realizare, de a reduce durata de interventie si de a reduce lucrarile corective in favoarea celor preventive;
- Propune proiecte de imbunatatire a disponibilitatii si eficientei echipamentelor masinilor dar si a planului de mentenanta preventiva;
- Analizeaza costurile de mentenanta si propune modalitati de imbunatatire;
- Propune necesarul de piese de schimb si consumabile pentru echipamentele de productie;
- Participa la procesul de instalare a utilajelor si echipamentelor noi, conform standardelor companiei;
- Elaborareaza instructiuni de lucru si intretinere a utilajelor si instalatiilor;
- Participa la instruirea personalului din departament si a operatorilor de la liniile de asamblare;
- Verifica si asigura buna functionare a echipamentelor din zona de productie si asigura suportul necesar pentru organizarea, planificarea si atingerea obiectivelor din cadrul departamentului;
- Contribuie la aplicarea celor mai bune solutii tehnice si economice pentru lucrarile de mentenanta;
- Participa la realizarea si punerea în functiune la termen a echipamentelor;
- Raspunde de modul de functionare a dispozitivelor si utilajelor.

Oportunităţi
- Posibilitatea de a lucra într-o companie multinaţională cu tradiţie în domeniul automotive, prezentă la nivel mondial;
- Dezvoltare profesională în cadrul unei echipe tinere cu experienţă vastă în industria auto;
- Pregătire profesională de specialitate;
- Pachet salarial atractiv.

Grupul Eckerle a fost înfiinţat în 1968 şi este prezent la nivel global cu
unitati de producţie în Germania, Europa de Est, Asia şi America de Nord.

Principala noastra competenţa este asamblarea sistemelor de perii pentru electromotoare, producând anual mai mult de 110 milioane de astfel de sisteme. Divizia noastră de automatizare concepe, proiectează şi construieşte cele mai diverse soluţii pentru aceste produse, de la atelierul simplu manual până la instalaţii complexe de producţie.
Alte competenţe sunt în producţia de piese complexe de material plastic şi prelucrarea CNC.

Fiecărei provocări în domeniile noastre: automotive, automatizare, tehnica materialelor plastice şi prelucrare CNC - îi avem:

ÎNTOTDEAUNA O SOLUŢIE.

Provocaţi-ne, ne bucurăm!

Expirat
INGINER MENTENANTA  -  SC ECKERLE AUTOMOTIVE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles