Publicat 04 Feb 2019 | Expiră 07 Mar 2019

Inginer Mentenanta Fabrica

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Electrician (electromecanic) cu atestat sau diploma;

- Cunostinte de electronica si automatizari industriale;

- Cunostinte de mecanica si pneumatica;

- Indemanare, abilitati tehnice, creativitate, initiativa;

- Capacitate de a executa riguros si la timp instructiunile primite si agreate;

- Persoana onesta si disciplinata;

- Cunostinte de limba franceza/engleza;

- Permis conducere auto (categoria B);

- Cunostinte medii utilizare PC, MS Office, word, excel,e-mail.

Descrierea jobului

- Indeplinirea planurilor de intretinere si reparatii planificate / accidentale, conform instructiunilor de intretinere preventiva si a documentatiei tehnice;

- Planifica activitatea, stabileste necesarul de materiale in functie de lucrare, identifica instalatia unde va lucra, intrerupe tensiunea;

- Asigura indeplinirea tuturor activitatilor specifice departamentului Mentenanta;

- Indeplineste sarcinile de serviciu si asigura toate masurile necesare in scopul unei functionari fluente si optime a utilajelor de productie;

- Diagnosticheaza defectele de functionare ale echipamentelor si componentelor mecanice / electrice, ale instalatiilor Ia toate masurile ce se impun pentru a se asigura ca toate defectiunile se remediaza in cel mai scurt timp, si se asigura ca utilajele de productie sunt repuse in functiune imediat ce au fost inlaturate defectele, (daca acestea au fost oprite);

- Participa la alte lucrari, precum cele de curatenie, specifice activitatii companiei;

- Este responsabil de starea echipamentelor si a utilajelor care i-au fost incredintate sau puse la dispozitie.

Clientul nostru este companie cu capital francez, leader european in productia de articole din plexiglas.

Expirat
Inginer Mentenanta Fabrica  -  Docte Consulting

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles