Publicat 14 Nov 2018 | Reactualizat 14 Dec 2018 | Expiră 15 Dec 2018

Inginer Mentananta - BRASOV

2 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta temeinica in domeniul tehnic minim 3 ani.
Persoana proactiva, punctuala, organizata, acuitate vizuala, foarte atenta la detalii.
Abilitati de comunicare si relationare.
Rapiditate si flexibilitate in indeplinirea task-urilor.
Cunoscator al MS Office ( in special Excel ).
Limba engleza - nivel mediu.

Descrierea jobului

Urmărește și asigura buna funcționare din punct de vedere mecanic a instalațiilor și utilajelor de producție.
Executa lucrările conform planului de întreținere și revizie a utilajelor de producție.
Efectueaza interventiile corective asupra utilajelor ori de cate ori este nevoie.
Urmărește aprovizionarea cu materiale și piese de schimb conform cererilor lansate.
Asigura mentenanta, preventiva si curativa asupra utilajelor.
Identifica si achizitioneaza piese de schimb in conditii optime calitate de pret si in conformitate cu prescriptiile tehnice;
Propune solutii noi la problemele pe care le intampina in activitatea de intretinere si punere in functiune a instalatiilor si utilajelor.
Anual intocmeste si prezinta spre aprobare conducerii planul de mentenanta al instalatiilor si utilajelor;

BILKA este o companie 100% romaneasca, specializata in productia si dezvoltarea de sisteme complete pentru acoperisuri (tigla metalica, sistem pluvial si accesorii) pentru constructii rezidentiale si industriale.
In cei 10 ani de activitate, BILKA a devenit un important angajator pe piata muncii din Brasov, dezvoltandu-si numarul de angajati constant. Daca in anul infiintarii, 2007, compania inregistra 2 angajati, in prezent numarul acestora a ajuns la peste 500 si este in continua crestere.

Ca lider de piata, pozitie pe care compania o ocupa inca din anul 2012, BILKA investeste continuu in expansiune si imbunatatirea serviciilor si produselor, bazandu-se pe tehnologii de ultima ora, dar si pe angajati bine pregatiti.
Strategia si valorile dupa care BILKA se ghideaza implica dezvoltarea portofoliului de produse, dar si a personalului, pentru ca impreuna sa conduca spre o evolutie de succes.

Expirat
Inginer Mentananta - BRASOV  -  Bilka Steel